Партнерство ради здоровья украинок

21 липня 2016 року благодійним фондом КВІТНА, Інститутом експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р. Є. Кавецького НАН України та благодійною організацією «Єдність проти раку» було підписано 3-х сторонній Договір про науково-технічне партнерство.

Цей документ покликаний започаткувати плідній співпраці, тісного партнерства і об’єднати науковий потенціал і благодійну діяльність в боротьбі з найбільш поширеним онкологічним захворюванням жінок України — рак молочної залози, за допомогою проведення цілеспрямованої і наполегливої інформаційно-просвітницької та медико-організаційної роботи.

Здорова жінка — ось мета фонду КВІТНА, яку підтримують всі Сторони Договору.

На зустрічі були присутні директор фонду КВІТНА Григорій Колодач, директор Інституту, академік НАН України Василь Чехун, керівник відділу менеджменту наукових досліджень та інновацій Тетяна Пятчаніна і президент фонду «Єдність проти раку» Ольга Россильная.

На початку бесіди академік Василь Чехун акцентував увагу присутніх на невтішних статистичних даних поширеності онкологічних захворювань в усьому світі — збільшення рівня захворюваності, а також відсутності поліпшення показників тривалості життя онкологічних хворих при постійно зростаючих матеріальних витратах на лікування. За темпами збільшення захворюваності в усьому світі рак займає лідируючу позицію, випереджаючи серцево — судинну патологію, при цьому, щорічно кількість онкологічних хворих збільшується на 1-2% і за прогнозами, до 2030 року рівень захворюваності на злоякісні новоутворення зросте ще на 30%, в порівнянні з сьогоднішніми показниками. Серед факторів ризику, які сприяють виникненню злоякісних новоутворень, виділяють такі особливості способу життя людини, як шкідливі звички, неконтрольоване вживання лікарських препаратів і контрацептивів, нераціональне харчування, гіподинамія, а також канцерогенні фактори навколишнього середовища — іонізуюча і сонячна радіація, промислові відходи, нераціональне використання сучасних гаджетів, вірусні інфекції та ін. «Сьогодні проблема подолання поширеності онкологічних захворювань є загальнодержавною проблемою і вимагає консолідації зусиль в цьому напрямку державних, політичних, громадських, комерційних і некомерційних структур. Перебуваючи зараз на непростому і дуже відповідальному етапі розподілу зусиль і переформатування відносин між різними учасниками цього процесу необхідно відшукати той оптимальний формат взаємодії, який дозволить об’єднати можливості і ентузіазм для досягнення відчутних результатів у боротьбі зі страшною недугою », — заявив пан Чехун.

Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р. Є. Кавецького НАН України — сучасний академічний центр, який має багаторічний досвід роботи в галузі експериментальної патології, біотехнології, молекулярної і клінічної онкології. Більше 50-ти років, з моменту свого заснування в липні 1960 року академіком Р. Е. Кавецьким, діяльність інституту пов’язана з науковими дослідженнями в галузі онкології, розробкою методів індивідуальної профілактики, виявленням передпухлинних захворювань і ранньою діагностикою пухлин різних органів і систем організму, створенням нових принципів і програм лікування онкологічних хворих.

«Метою нашої діяльності є не тільки вивчення природи пухлинного росту для виявлення потенційних можливостей цілеспрямованого впливу на пухлину, але також дослідження, спрямовані на вивчення механізмів взаємодії пухлини та організму для максимальної підтримки і продовження життя хворого», — зазначив Василь Федорович.

Інститут є організатором і учасником різних міжнародних і національних наукових форумів, сприяння інституту в підготовці конференцій, з’їздів, ворк-шопів, семінарів надає благодійна організація «Єдність проти раку», якій за час діяльності на базі інституту, починаючи з 1997 року, реалізовано велику кількість проектів.

В даний час загальновизнано, що пріоритетне значення в протиракової боротьби мають питання профілактики, скринінгу та діагностики захворювання на ранніх стадіях.

«Ми знаємо, що виявлення раку на ранніх стадіях з великою ймовірністю веде до повного одужання. Тому ми хочемо виявляти рак якомога раніше. Це основний напрямок діяльності фонду і з цією метою ми розробляємо і реалізуємо наші проекти і цілі кампанії, — повідав про місію фонду КВІТНА його керівник Григорій Колодач. — Також одним з найважливіших напрямків нашої діяльності є пропаганда здорового способу життя. На сьогоднішній день ми вже виконуємо інтерактивні проекти по здоровому харчуванню, фізичній активності і регулярним медичним оглядам ».

В ході бесіди учасники також обговорили питання сучасних світових і вітчизняних тенденцій в боротьбі з онкологічними захворюваннями, зазначивши ключову роль новітніх медичних технологій, інноваційних методів та персоніфікованого підходу до лікування хворих.

«Спираючись на досвід, знання і експертне думку фахівців вашого інституту ми зможемо інформувати всіх жінок України, про те, які існують можливості запобігання захворювання, а також познайомити їх з алгоритмом наступних кроків і дій в разі виявлення хвороби. Використання сучасних засобів комунікації значно наблизить нас до спільної мети. Завдання фонду — впроваджувати в життя систему профілактичних заходів, сприяти в реалізації лікування пацієнток, а також допомагати і сприяти всім, хто бореться разом з нами з цією проблемою. Наше партнерство і співробітництво — це крок вперед у вирішенні наших завдань », — поділився Григорій Колодач.

«Образно кажучи, разом ми знайдемо систему координат, завдяки якій будемо рухатися в одному напрямку для досягнення спільної мети, — підвів підсумок академік Василь Чехун. — Нашою спільною метою є розробка превентивної стратегії, поведінкової концепції для людей різного віку, яка б сприяла виробленню мотивації до здорового способу життя, а також своєчасному зверненню до спеціалізованих медичних установ у разі виникнення підозр. Ось це і є наша спільна мета ».

Сторони підписали Договір, скріпивши його дружнім рукостисканням. Цей Договір — початок ефективної співпраці у вирішенні проблем, пов’язаних з онкологічними захворюваннями молочної залози. Віримо, що це партнерство незабаром принесе свої плоди допомоги в боротьбі з раком молочної залози.

Текст: Олена Петросюк

Добавить комментарий