10 принципів процвітання

Поради найдорожчого бізнес-коуча Британії.
У Великобританії з недавніх пір дуже модні бізнес-коучі (суміш бізнес-тренера і психотерапевта). Коуч Слоан Шерідан-Вільямс в Лондоні одна з найбільш затребуваних. Серед її клієнтів — топ-бізнесмени і політики з усього світу.

1. СТАВТЕ СОБІ КОНКРЕТНІ ЦІЛІ, АЛЕ ЗБЕРІГАЙТЕ ГНУЧКІСТЬ

Мріяти дуже важливо і потрібно. Але ще важливіше — бути внутрішньо гнучкими. Чи не чіпляйтеся за свої цілі. Тому що життя — складніше. Так, важливо пам’ятати дитячі мрії, але наскільки вони актуальні для вас сьогодні? Стали б ви взагалі зараз слухати поради від себе 10-річної? Припустимо, ви давно мрієте про багатство. Чесно запитайте себе: а чому я цього хочу? Яку приховану потреба при цьому буду намагатися задовольнити — прагнення до безпеки, впевненості в завтрашньому дні? Або ви хочете підсилити відчуття власної значущості? З останнім раджу бути обережніше.

Коли до досягнення мети прикріплюється ваше Его і включається гординя, процес часто стає неконструктивним. Ви почнете витрачати велику кількість енергії і, можливо, втратите орієнтири. А якщо і досягнете свого, швидше за все, відчуєте розчарування. Ще я завжди питаю у клієнтів, коли ми аналізуємо їхні цілі, що ними насправді рухає: прагнення до задоволення або спроба втекти від болю і щось компенсувати? Потрібно працювати над тим, щоб за бажанням чогось досягти завжди стояла потужна позитивна емоція, а не втеча від болю. Якщо є драйв зі знаком плюс, він буде вас підживлювати.

2. ПРАГНІТЬ НЕ НА ЩАСТЯ, А ГАРМОНІЇ

Що таке щастя? Емоційний сплеск, який, як правило, довго не триває. Наш мозок і тіло чисто фізіологічно не здатні перманентно знаходитися в стані так званого щастя, це вкрай енергозатратно. В англійській мові є інше поняття — contentment (стан задоволеності, гармонії, легкості, від content — «задоволений»). Я закликаю клієнтів в першу чергу прагнути саме до цього. Це більш спокійне, умиротворений, приземлене стан. Перебувати в ньому постійно — цілком реально. Тому що життя — вона завжди багатогранна.

На роботі може бути все супер, а вдома склався не найкращий період. Але при цьому ніщо не заважає вам жити з відчуттям задоволеності — довіряючи світу і власної інтуїції і намагаючись якомога частіше дякувати всесвіт за те, що у вас є.

3. ХОЧЕТЕ ЖИТИ ДОВГО — ВЧІТЬСЯ ДОМОВЛЯТИСЯ ЗІ СВОЇМ ЕГО

За майже двадцять років практики мені довелося консультувати тисячі чоловік. За моїми спостереженнями, люди, які живуть довго і при цьому досягають успіху, мають ряд психологічних навичок, звичок і принципів. Перерахую найважливіші.

  • Такі люди намагаються нічого не приймати близько до серця.
  • Не належать до життя і до себе занадто серйозно.
  • Вони здатні абстрагуватися від негативу і справлятися зі стресом.
  • Ще вони добре вміють спілкуватися. Зокрема — доносити до оточуючих свої думки, потреби, претензії. Тому вони рідко ображаються, так як намагаються прояснювати ситуацію і ставити крапки над i.
  • Ще вони мають віру. Не в сенсі релігійності, ні. Просто багато успішних людей йдуть по життю з відчуттям, що вони не одні, а є частиною чогось більшого, ніж вони самі.І ще такі люди не реактивні, а проактивні. Вони вважають за краще не бути жертвами обставин, а брати на себе відповідальність. Ну і, зрозуміло, важливий ваш спосіб життя, в першу чергу — харчування. Чим більше в раціоні продуктів, що містять антиоксиданти (їх дуже багато, наприклад, в зеленому чаї — у нас в Англії зараз всі схиблені на чаї маття, або матчу), а також отщелачівающіх (це майже всі види овочів, злаки), — тим краще .

4. РОЗБЕРІТЬСЯ ЗІ СВОЇМИ НАСТАНОВАМИ

На коучинг-сесіях я завжди намагаюся якомога швидше докопатися до суті проблеми, точніше — до емоції, яка вас блокує. Часто це не одна, а кілька емоцій, які, як правило, і лежать в основі ваших підсвідомих установок, з часом перетворюються в життєві програми. Страхи і інші негативні емоції блокують енергію, яка потрібна для змін, для руху вперед. Наприклад, мені кажуть: «Я боюся змін». Але це, так би мовити, упаковка, а не сама проблема. Тому я знову починаю задавати вам запитання. Чого ви насправді боїтеся? Якщо, наприклад, ви чіпляєтеся за стабільність, то що найстрашніше, що може з вами трапитися, якщо ви її втратите? Самотність, стан порожнечі? ..

Ще має сенс розібратися з установками, що лежать в основі ваших уявлень про себе і в світі. Наприклад, є дуже поширена установка — «успіх мені не світить». Для початку з’ясуємо, що успіх і успішність означають особисто для вас. Чого ви насправді хочете від життя? Що для вас дійсно важливо? Якщо гроші, то, знову ж таки — що саме вони для вас символізують: засіб досягнення комфорту або значимості, публічності, високого соціального статусу? Наскільки ви внутрішньо дозволяєте собі все це мати? До слова, установки нерідко можуть один з одним конфліктувати.

Наприклад, ви хочете зробити успішну кар’єру, впевнені в своїх здібностях і в тому, що світ вам допомагає. Але при цьому в дитинстві вам вселили, що багатство — аморально. Або що поєднувати кар’єру і сім’ю — неправильно або неможливо. В даному випадку негативна установка завжди візьме гору. Біль і страх — сильніші і живучі емоції, ніж радість. Моя рекомендація: частіше діагностують ваші установки і, якщо необхідно, фільтруйте їх, усвідомлено позбавляючись або радикально переформулюючи ті, які вас обмежують.

5. ЗНАЙДІТЬ ПРОВІДНИКА

У Великобританії зараз дуже модно звертатися до коуча. Саме до коуча, а не до психологів. Особливо затребувані велнес-консультанти і так звані розробники стратегії успіху (Peak Performance Strategists). Ще в моді impact coaches (impact — «внесок», «вплив») — бізнес-тренери, які вчать робити вигляд, напрацьовувати харизму, впливати на оточуючих.

Як би там не було, я переконана: для зростання — особистісного, професійного — потрібен провідник. Необов’язково коуч або гуру — це може бути будь-яка людина, якій ви повністю довіряєте. І який допоможе вам об’єктивно поглянути на себе з боку і намітити шляхи до змін. Поодинці і за один присід (мій базовий курс, наприклад, складається з шести двогодинних консультацій) таку роботу виконати дуже складно. Я розумію, що в багатьох культурах звертатися до фахівців такого роду не прийнято. У мене багато клієнтів в Дубаї, але більшість з них або тримають в секреті, що найняли собі коуча, або таємно приїжджають на консультацію в Лондон.

6. НА СПІВБЕСІДІ БУДЬТЕ АВТЕНТИЧНИМИ

Що я маю на увазі? Ведіть себе природньо. Чи не брешіть (рекрутери хитрі, вони такі речі миттєво просікають). Важливо, щоб у роботодавця виникло враження, що ви знаєте, чого хочете. Але при цьому важливо дати цим людям зрозуміти, що ви, якщо потрібно, зможете бути гнучкою і здатні адаптуватися до нових умов. Ведіть себе впевнено, але ні в якому разі не зарозуміло. Не бійтеся задавати питання.

Співбесіда — не односторонній процес. Ви в такій же мірі інтервьюіруете роботодавця, в якій він — вас. Ваша мета — зібрати якомога більше інформації про потенційного робочому місці. Особливо — щодо тих моментів, які для вас фундаментально важливі (я їх називаю deal-breakers: для кого-то це гнучкий графік, для кого-то — комфортне робоче місце і т.д.). Багато цього не роблять, тому що заздалегідь бояться відмови. До того ж, якщо ви задаєте багато питань, це показує вашу зацікавленість і здатність працювати в команді. Плюс розряджається обстановка — допит перетворюється в більш-менш дружню бесіду.

7. НАЙМІТЬ ВІРТУАЛЬНОГО АСИСТЕНТА

Соцмережі — це бізнес. І ставитися до них варто раціонально і прагматично. Відомо, що до 70% фоловерів таких celebrity, як Обама, Леді Гага і інших, — це фейк. Їх або купили, або це взагалі підроблені акаунти. Професійно вести соцмережі, особливо якщо мова йде відразу про кілька (Facebook, Instagram, Twitter, Linkedln, YouTube, Pinterest, Snapchat), — це повноцінна робота. Full-time job. І якщо ви вважаєте, що помітну присутність в цих ресурсах вам корисно для кар’єри, для самопросування, це справа краще віддати на аутсорсинг.

Найміть віртуального асистента, який буде вести ваші акаунти. Коштує це, до речі, недорого (у Великобританії — приблизно 5-10 доларів на годину), причому цей віртуальний асистент може бути фрілансером і перебувати хоч на іншому кінці світу. Я, наприклад, веду Instagram сама, а ось за Facebook і особливо Twitter, який мені потрібен для бізнесу, звичайно, відповідають спеціально найняті люди, які знають всі технічні нюанси — коли і що треба Твитнуть. (Правда, більшість клієнтів як і раніше знаходять мене через сарафанне радіо.) У будь-якому випадку такий аутсорсинг дозволяє заощадити і гроші, і ваш час. Точно так само можна найняти на базі фрілансу особистого піарника, бухгалтера, програміста — всі ці послуги зараз не так вже дороги.

8. ЗМАГАЙТЕСЬ ЛИШЕ ЗІ СОБОЮ

Конкуренція — річ природна, але часто непродуктивна. Коли ми комусь заздримо або намагаємося змагатися, ми, як правило, взаємодіємо ні з реальною людиною, а з його проекцією в нашій уяві. Яка найчастіше вкрай суб’єктивна і далека від істини. Особливо якщо ми заздримо комусь в соцмережах. А змагаючись з собою, ми завжди гарантовано рухаємося вперед.

Раджу визначити і сформулювати для себе три ваші сильні сторони, які оточують повинні неодмінно помітити і запам’ятати після зустрічі з вами — особистої або віртуальної. Краще, щоб це було щось, ніж ви дійсно вже володієте, що не потрібно створювати штучно. Наприклад, такі три якості: креативність, комунікабельність і харизма. Нехай вони стануть вашими головними козирями — використовуйте їх на співбесіді, в соцмережах і т.д. Наприклад, ви хочете справляти враження креативного людини, у якого завжди має купу ідей (навіть якщо его не ваші власні ідеї). Публікуйте на ваших інтернет-сторінках те, що вас надихає: цитати-мотиватори, цікаві статті, дизайн-ідеї і т. П.

9. ВІЗУАЛІЗОВУЙТЕ СВОЄ ЩАСТЯ

Така техніка працює — це давно доведено. Чим частіше ви входите в стан, як ніби то, про що ви мрієте, у вас вже є, тим вище шанси, що це у вас дійсно буде. Допомогти можуть всілякі символи, візуальні образи, талісмани, з якими у вас асоціюється те, до чого ви прагнете. Це чиста фізіологія — такі штуки впливають на ретикулярну активує систему. Це найдавніший, рептильний відділ мозку, пов’язаний з органами почуттів, — він відповідає за нашу здатність сфокусуватися на цілі.

Що б я, наприклад, зробила, якби мріяла отримати вищу посаду? Замовила б професійну фотозйомку, де постала б в новому, більш виграшному образі, розпрямивши плечі і з посмішкою переможниці. (Для цього випадку я б неодмінно сходила на шопінг і зробила макіяж і укладку.) Один з моїх клієнтів — банкір, який мріє прославитися, — купив собі копію статуетки «Оскара». У цьому сенсі мудборди теж дуже добре працюють. А якщо ці штуки викликають у вас внутрішній опір, не зайве розібратися — чому. Можливо, винні всі ті ж обмежують установки.

10. НЕ СЛУХАЙТЕ КАР`ЄРНИХ ЕКСПЕРТІВ

Слухайте в першу чергу себе. Наприклад, є думка, що кожні п’ять років має сенс міняти роботу. Але все дуже індивідуально! Кожна ситуація — унікальна. Якщо ви відчуваєте, що затребувані, якщо у вас зберігається натхнення і те, що ви робите, приносить задоволення, навіщо йти з такої роботи? Але і тут не завадить чесна розмова із самою собою.

Дайте відповідь на питання: якби я була рекругером, найняла б себе на мою поточну позицію? Приношу я на ній реальну користь? Стагнує або як і раніше розвиваюся? Вирішуючи залишитися на нинішній роботі, який компроміс із самою собою я, можливо, роблю висновок? Які є опції на ринку? Що можна зробити, щоб підвищити мою кваліфікацію? І якщо я боюся змін, то чому? Знайте, що зміни неминучі. Все в житті знаходиться в постійній зміні.

 

Добавить комментарий