Як діагностувати та лікувати рак молочної залози?

Рак молочної залози – одна з основних причин смертності серед жінок. Ця хвороба займає третє місце у світовому рейтингу. Кожна жінка повинна приділяли достатньо часу своєму здоров`ю. Проблема в тому, що представниці слабкої статі часто нехтують профілактичними оглядами у гінеколога та мамолога, і  не проводять самообстеження, воно до слова, не займає більше 10 хвилин.

Симптоми раку молочної залози

Майже для всіх видів раку характерні больові відчуття, дискомфорт, може виникати ряд шкірних симптомів, наприклад, над пухлиною можна побачити старечі зморшки також між ними борозенок різної глибини. Сама пухлина схожа на вузликове утворення в грудях.

Характерною також є зміна кольору сосків та ерозія сосків, при цьому часто відбуваються виділення з вивідних протоків молочної залози.

Діагностика раку молочної залози

Попереджання. Потрібно раз на місяць проводити самообстеження, два рази на рік — огляд у мамолога. Класичними методами є УЗД – ультразвуковий, та рентгенологічний – мамографія. Широко застосовують спеціальні методи досліджень, такі як: дуктографія, стереотактична біопсія, аспіраційна біопсія, трукат-біопсія.

Обстеження грудей включає в себе таку найважливішу частину, як дослідження сигнального («сторожового») лімфовузла, що дозволяє уникнути непотрібної лімфодисекція та опромінення шляхів лімфовідтоку.

«В Америці було проведено дуже цікаве дослідження, — розповідає  БФ КВІТНА Андрій Жигулін, керівник Центру сучасної мамології Лікарні ізраїльської онкології Lisod — За результатами дослідження виявилося, що при самообстеженні жінка може виявити пухлину розміром приблизно 3-3,5 см. При огляді доктор виявляє освіту від 2, 5 до 3 см. Але якщо застосовується інструментальне обстеження (наприклад, УЗД або мамографія), то це можуть бути пухлини 1-2 мм. Це нульова стадія — тобто практично повна гарантія лікування з мінімальним втручанням і мінімальними витратами на лікування — як тимчасовими, так і фінансовими».

При виявлені раку. Щоб оцінити поширеність пухлини – виявити віддалені метастази або переконатися в їх відсутності – обов’язково проводять комп’ютерну томографію (КТ) з подвійним контрастуванням. Також відбувається визначення стадії хвороби.  Оцінка результату в процесі лікування, якщо конвенціональні методи діагностики (КТ, сцинтиграфія) не інформативні. Виявлення ступеня поширення хвороби перед лікуванням (при необхідності – за призначенням клінічного онколога);

Лікування раку молочної залози

Найважливіше пам`ятати, що лікування раку молочної залози відкладати не можна. Після повного обстеження та встановлення стадії раку потрібно негайно починати лікування.

Хіміотерапія.  Застосовується для зменшення розміру пухлини та зупинки можливих метастазів. Зменшення пухлини – основне завдання перед оперативним втручанням, уникнути метастазів — ціль вже пост хірургічного лікування.

Радіотерапія. Знищення ракових клітин шляхом провокування мутації від тиску радіоактивного опромінення. При цій терапії не виключене хірургічне видалення і хіміотерапія.

Оперативне втручання. Основа методу — видалення новоутворення та оточуючих тканин. Це метод є традиційним, тобто застосовується при більшості випадків раку грудей.

Гормональна терапія. Це лікування залежить від гормонального стану жінки. Тобто згідно з попередніми аналізами, показники повинні свідчити про те, що виявлена пухлина – наслідок гормональних процесів. Це означає, що виявлені ракові клітини чутливі до прогестерону та естрогенів. В якості гормонів застосовуються препарати групи інгібіторів ароматази – Летрозол, Анастрозол або Єксеместан.

Цільова (таргетна) терапія. Рекомбінантні моноклональні антитіла класу lgG1 (подібні людським, які виробляють імунні клітини) вибірково зв’язуються з молекулярними рецепторами HER2/neu на зовнішній оболонці уражених раком клітин і зупиняють їхнє розмноження і зростання. Найбільш затребуваними таргетними препаратами Єпратузумаб і Трастузумаб.

Комбінована терапія. Для правильного застосування спеціалісти повинні скомбінувати методики, що наведені вище. Список потрібних терапій залежить від стадії раку.

Лікування різних стадій раку

0 стадія раку. Видаляють уражену раком область молочної залози або лампектомію. Обов`язково потрібно пройти курс радіотерапії, в особливих випадках проводять таргетну терапію.

1 стадія раку. Проводять лампектомію з можливою ліквідацією пахвового лімфовузла. Це роблять, щоб позбутися клітин раку та не дозволити рецидиву. Після проведення цих заходів за показаннями призначається гормональна, променева або хіміотерапія.

2 стадія раку. Часткове видалення тканин молочної залози або мастектомія. Також ліквідують регіонарні лімфовузли. Обов`язково прописується курс хіміотерапії . Якщо пухлина мала розмір 5 см і більше, лікар назначатиме подвійний курс хіміотерапії (до операції та після). Гормональна та променева терапія не буде виключенням.

3 стадія раку. Застосовується цілеспрямовано на уражені клітини раком цитоксичними засобами та онкологічної гормональної терапії. Наступний крок — операція, після якої результат закріплюють повторним курсом іонізованого опромінення чи хіміотерапії

4 стадія раку. Лікування, спрямоване на правильний підбір засобів лікування, щоб продовжити життя. Терапія обирається для зниження рівня інтоксикації та для боротьби з метастазами. Мастектомія, гормональна, променева і хіміотерапія використовуються в спеціально визначеному курсі у поєднанні з підтримуючим лікування супутніх захворювань

Добавить комментарий