Іронія долі: Шеннен Доерті вже боролася з раком грудей в одній зі своїх ролей

Не так давно світ облетіла сумна новина про те, що відома американська актриса, що полюбився глядачам у всьому світі своїми ролями в серіалах «Беверлі-Хіллз 90210» і «Зачаровані», Шеннон Доерті бореться з раком грудей. Актриса виявила захворювання пізно, коли рак поширився, і тепер готується до серйозної операції. При цьому Шеннон Доерті вважає, що часткова провина в тому, що симптоми її раку не були виявлені на ранній стадії, коли лікування найефективніше, лежить на її екс-менеджерах, через які вона залишилася без страховки і не змогла пройти медичне дослідження вчасно .

Однак мова в статті піде не про нинішній стан здоров’я Доерті, а про те, що актриса вже проходила через подібне випробування …

Відомий американський серіал «Беверлі-Хіллз 90210», який збирав підлітків та їхніх батьків перед екранами телевізорів у 1990-х роках, присвятив окрему серію проблеми раку молочної залози. За іронією долі пухлина в грудях була виявлена саме у героїні Шеннон Доерті — Бренди Уолш.

Крім доленосного передбачення, сам епізод серіалу містить масу полоезних відомостей про те, як відбувається процедура діагностики і лікування раку грудей. А саме, детально описується, як героїня Доерті виявила в своїх грудей грудку, і що з нею сталося далі. Тут є все, що так важливо знати про рак молочної залози, — самоперевірка на наявність ущільнень у молочній залозі, сімейна історія захворювання, процедура біопсії пункції і видалення пухлини. І адже знала ж актриса, як важливо стежити за своїм здоров’ям, регулярно проходити медичний огляд, щоб вчасно виявити симптоми раку, проте в реальному житті сталося інакше.

Представляємо вашій увазі сюжет з серіалу «Беверлі Хіллз 90210», в якому героїня Шеннон Доерті стикається із захворюванням, а також короткий опис до нього.

ОПИС ВІД ОНКОПОРТАЛА:

«Під час спільної підготовки до шкільного тестування в одному з журналів героїні серіалу прочитали про тест на рак грудей. Хоча серед дівчат існує думка, що в ранньому віці мала ймовірність виникнення раку грудей, в журналі було сказано, що і в молодому віці потрібно перевірятися — за статистикою кожна дев’ята американка захворює на рак грудей, а кожна четверта — вмирає.

Тест розповідає, як потрібно промацати груди, щоб переконатися, що в ній немає ущільнень. Бренда намацала в своїй правій груді невеликий клубок, який, за словами героїні, ніяк їй не заважав і не виробляв хворобливих відчуттів. На наступний день вона вирушила на обстеження в клініку.

Під час прийому доктор поцікавилася, яка історія онкологічних захворювань в сім’ї Бренди, і виявилося, що бабуся і тітка дівчини померли від раку. Доктор також поцікавилася, змінювало чи ущільнення в грудях Бренди форму або розмір, регулярні чи у дівчини менструації, чи були виділення з соска, чи змінювався колір шкіри в тому місці, де ущільнення.

Так як мамографія дівчатам в юному віці не відображено, Бренді зробили пункційну біопсію. Процедура передбачає введення голки всередину пухлини і витягування з неї рідини. Якщо рідина в пухлини є, це просто кіста, але якщо пухлина тверда, потрібно проходити додаткове обстеження, так як новоутворення може бути злоякісним.

Ущільнення Бренди виявилося твердої природи. За словами доктора, в 80-ти випадках з 100 мова йде про фиброаденоме або інший доброякісної пухлини, в 20-ти випадках — це може бути рак.

Лікар запевнила героїню і її мати, що у віці Бренди нема про що хвилюватися, однак з огляду на сімейну історію хвороби, необхідно провести додаткове дослідження.

Бренд видалили пухлину хірургічним шляхом і відправили матеріал на лабораторне дослідження. У героїні виявилася фіброаденома, досить поширене доброякісне новоутворення серед молодих дівчат, які виникає через підвищеного рівня естрогену в тканинах молочної залози ».

За сюжетом у героїні Шеннон Доерті все закінчилося успішно, їй зробили операцію з видалення пухлини, і вона виявилася доброякісною. Сподіваємося, що і тепер, в реальному житті, актрисі вдасться побороти рак грудей, і її мрія стати матір’ю ще здійснитися.

Однак, як бачите, рак, захворювання підступне, і дуже легко пропустити його ранні симптоми. Тому такі елементарні речі як самоперевірка грудей на наявність ущільнень, регулярне обстеження лікаря-гінеколога, а для жінок зрілого віку — ще і регулярна мамографія, можуть врятувати життя. Адже навіть найбагатші і знамениті люди планети не захищені від ризику захворіти на рак, і нерідко гроші безсилі у порятунку життів.

Слідкуйте за своїм здоров’ям і будьте здорові!

джерело oncoportal.net

Добавить комментарий