Лікування меланоми в Ізраїлі

Меланома — це один з найбільш небезпечних видів раку шкіри. Патологічні зміни починаються в клітинах шкіри, що виробляють пігмент, — меланоцитах. Крім шкіри меланома може виникнути на слизовій оболонці рота, носа, слизової оболонки ока і навіть прямої кишки. Серед факторів ризику розвитку меланоми одним з головних вважається вплив сонячного або штучного ультрафіолетового опромінення.

ЛІКУВАННЯ меланоми В МЕДИЧНОМУ ЦЕНТРІ ІМ. Рабін

У медичному центрі ім. Рабина існують такі підходи до лікування меланоми, в залежності від характеристик пухлини та стадії захворювання:

Неінвазивна меланома (Melanoma In Situ) — неінвазивна меланома на дуже ранній стадії, на якій клітини меланоми знаходяться тільки на верхньому шарі шкіри (епідермісі) і не проникли в шар дермис. У цьому випадку лікування полягає тільки в повному видаленні ділянки з пухлиною і шкіри навколо нього і не вимагає додаткового системного лікування.

Меланома на ранній стадії — в разі товщини пухлини менше 1 мм і при відсутності характеристик, що підвищують ризик рецидиву, таких як виразки і кількість мітоз (ділення клітин) більше 1 — ризик рецидиву хвороби вважається низьким. Тому в більшості випадків в даній ситуації не знадобиться проведення системної терапії, а лікування буде полягати в проведенні операції по широкій резекції з радіусом чистих країв не менше 1 см.

Лікування меланоми на 1, 2 і 3 стадіях — в разі якщо клітини меланоми проникли глибше 1 мм, крім широкої резекції буде необхідність в проведенні біопсії сторожового вузла. Якщо на гістологічному дослідженні в віддаленому вузлі не буде виявлено клітин меланоми — мова йде про 1 або 2 стадії захворювання. У разі виявлення в віддаленому вузлі клітин меланоми, що свідчить про 3 стадії захворювання, є необхідність в проведенні операції з видалення всієї регіональної групи лімфатичних вузлів. Дана операція вимагає великого досвіду і майстерності хірурга, і проводять її тільки фахівці, які пройшли спеціальну підготовку. У разі необхідності проведення резекції великої ділянки шкіри, може знадобитися трансплантація шкіри.

Лікування меланоми на 4 стадії — в разі поширення клітин меланоми в віддалені органи, такі як лімфатичні вузли, печінку, легені, кістки, головний мозок захворювання вважається на прогресивної 4 стадії. На сьогоднішній день при лікуванні меланоми в медичному центрі ім. Рабина ми застосовуємо найостанніші досягнення наукових досліджень у областілеченія меланоми. В Ізраїлі за останні роки ввели в експлуатацію понад 8 новітніх імунологічних та біологічних препаратів, які довели свою високу ефективність в лікуванні метастатичної форми меланоми. Застосовувані нами протоколи дають шанс на одужання навіть на найпрогресивніших стадіях захворювання. Конкретний протокол підбирається в залежності від органів, уражених клітинами меланоми, загального стану пацієнта і отриманого раніше лікування. Крім системного лікування в деяких випадках ми також застосовуємо променеву терапію для досягнення локального контролю над хворобою.

Нижче ми опишемо деякі з застосовуваних нами препаратів при лікуванні меланоми:

Таргетная терапія (прицільна терапія) — застосовується при лікуванні метастатичної неоперабельний форми меланоми. В онкологічному центрі Давидов, що входить до складу медичного центру ім. Рабина, ми застосовуємо новітні препарати, серед яких:

Іпілімумаб (ервой) — препарат на основі моноколоноальних антитіл, що зв’язують антиген CTLA-4, і дозволяє імунній системі людини запобігати неконтрольованому розподіл злоякісних клітин. За результатами досліджень 2015 року біля 58% пацієнтів, які отримували препарат ервой, було відзначено значне зменшення розмірів пухлини.
Вемурафеніб (Зельбораф) — препарат, що блокує активність білка серин-треонін кінази, і запобігає, таким чином, неконтрольоване зростання злоякісних клітин. Зельбораф є таргетной препаратом, так як він впливає тільки на специфічні білки, що знаходяться в клітинах меланоми. Ефективний тільки у випадках наявності мутації гена BRAF, яка відповідальна за продукування білка, що приводить до зростання клітин пухлини.
Кобіметініб (Котелік) і Траметініб (Мекініст) — препарати, що уповільнюють виробництво білка протеінтірозін-кінази MEC, який відповідає за здатність клітин меланоми ділитися. Таким чином, зупиняється або сповільнюється зростання пухлини. Препарати ефективні лише у випадках наявності мутації гена BRAF.
Дабрафеніб (Тафінлар) — біологічний препарат, інгібітор (сповільнювач) протеинкиназ, блокує продукування білка в клітинах, порушує здатність злоякісних клітин до поділу і зупиняє, або уповільнює ріст пухлини. Препарат ефективний тільки в випадках мутації гена BRAF.
Імунотерапія — застосовується при метастатичної формі меланоми. В онкологічному центрі Давидов застосовуються:

Пембролізумаб (Кейтруда) — препарат на основі моноклональних антитіл, що блокує рецептори білка PD1, що дозволяє імунній системі людини розпізнавати і знищувати клітини пухлини меланоми.
Ніволумаб (Опдіво) — препарат на основі моноклональних антитіл, що блокує рецептори білка PD1. Механізм дії аналогічний дії препарату Кейтруда
джерело

Добавить комментарий