льон

Зернята льону, завдяки корисним мікроелементам, що містяться в них, мають чимало корисних властивостей: оздоровлюють судини, покращують властивості крові, нормалізують рівень холестерину, знижують рівень цукру у крові, і найголовніше, захищають від різних видів онкології.

Про це пише на своїй сторінці дієтологиня та членкиня Американської спільноти нутріцієністів Оксана Скиталінська.

«Захисна дія насіння льону при раку молочної залози найбільш вивчена. Біологічно активні речовини ентеролактон і ентеродіол можуть зв’язуватися з рецепторами естрогенів і змінювати швидкість росту клітин», — зазначає лікарка-дієтологиня.

«Насіння льону містять також біологічно активні сполуки, що мають протизапальну та протипухлинну дію. Крім цих цінних властивостей, вони підсилюють протипухлинну дію лікарських засобів, що використовуються у схемах цитостатичної терапії (хіміотерапії)»,  —  розповідає Оксана Скіталінська, посилаючись на видання спільноти нутрієцистів.

Як це працює:

АЛК (альфа-ліноленова кислота, одна із різновидів омега-3 жирних кислот), посилює протипухлинну дію трастузумаба (препарата, який використовується в якості хіміотерапії при раку молочної залози) і достовірно зменшує його концентрацію, необхідну для пригнічення росту пухлини (доведено на мишах). Подібні результати спостерігалися при використанні тамоксифену, а також інших протипухлинних засобів. Основними активними компонентами насіння льону є альфа-ліноленова кислота (АЛК), лігнін і харчові волокна (суміш розчинної і нерозчинної клітковини).

Як  вживати льон:

Подрібніть зернята льону перед вживанням, або ж намочіть, і, коли насіння набухне, зблендеріть його з ягодами, апельсином, чи бананом.

Денна норма 1-2 ст. л. насіння.

Добавить комментарий