Dr_Joe_Dispenza_01-682x349

Доктор Джо Діспенза (Joe Dispenza) став одним з перших, хто почав досліджувати вплив свідомості на реальність з наукової точки зору. Його теорія взаємозв’язку між матерією і свідомістю принесла йому світову популярність після виходу документального фільму «Ми знаємо, що робить сигнал».

Ключове відкриття, зроблене Джо Діспензой, полягає в тому, що мозок не відрізняє фізичні переживання від душевних. Грубо кажучи, клітини «сірої речовини» абсолютно не відрізняють реальне, тобто матеріальне, від уявного, тобто від думок!

Мало хто знає, що дослідження доктора в області свідомості і нейрофізіології почалися з трагічного досвіду. Після того, як Джо Діспенза був збитий машиною, лікарі запропонували йому скріпити ушкоджені хребці за допомогою імпланту, який згодом міг привести до довічних болів. Тільки так, на думку лікарів, він зміг би знову ходити.

Але Діспенза вирішив кинути виклик традиційній медицині і відновити своє здоров’я за допомогою сили думки. Всього через 9 місяців терапії Діспенза знову міг ходити. Це і послужило поштовхом до дослідження можливостей свідомості.

Першим кроком на цьому шляху стало спілкування з людьми, які пережили досвід «спонтанної ремісії». Це спонтанне і неможливе з точки зору лікарів зцілення людини від важкого захворювання без застосування традиційного лікування. В ході опитування Діспенза з’ясував, що всі люди, які пройшли через подібний досвід, були переконані в тому, що думка є первинною по відношенню до матерії і може зцілювати будь-які захворювання.

Нейронні мережі

Теорія доктора Діспензи стверджує, що кожен раз, переживаючи будь-якої досвід, ми «активуємо» величезна кількість нейронів в нашому мозку, які в свою чергу впливають на наш фізичний стан.

Саме феноменальна сила свідомості, завдяки здатності до концентрації, створює так звані синаптичні зв’язки — зв’язки між нейронами. Повторювані переживання (ситуації, думки, почуття) створюють стійкі нейронні зв’язки, звані нейронними мережами. Кожна мережа є, по суті, певним спогадом, на основі якого наше тіло в майбутньому реагує на схожі об’єкти та ситуації.

Згідно Діспензе, все наше минуле «записано» в нейросетях мозку, які формують те, як ми сприймаємо і відчуваємо світ в цілому і його конкретні об’єкти зокрема. Таким чином, нам лише здається, що наші реакції спонтанні. Насправді, більшість з них запрограмовано стійкими нейронними зв’язками. Кожен об’єкт (стимул) активує ту чи іншу нейронну мережу, яка в свою чергу викликає набір певних хімічних реакцій в організмі.

Ці хімічні реакції змушують нас діяти або відчувати себе певним чином — бігти або застигати на місці, радіти чи засмучуватися, збуджуватися або впадати в апатію і т.д. Всі наші емоційні реакції — не більше ніж результат хімічних процесів, обумовлених сформованими нейросетями, і грунтуються вони на минулому досвіді. Іншими словами, в 99% випадків ми сприймаємо реальність не такою, яка вона є, а інтерпретуємо її на основі готових образів з минулого.

Основне правило нейрофізіології звучить так: нерви, які використовуються разом, з’єднуються. Це означає, що нейромережі утворюються в результаті повторення і закріплення досвіду. Якщо ж досвід довгий час не відтворюється, то нейромережі розпадаються. Таким чином, звичка утворюється в результаті регулярного «натиску» кнопки однієї і тієї ж нейромережі. Так формуються автоматичні реакції і умовні рефлекси — ви ще не встигли подумати і усвідомити, що відбувається, а ваше тіло вже реагує певним чином.

Сила уваги

Тільки вдумайтеся: наш характер, наші звички, наша особистість є всього лише набором стійких нейромереж, які ми в будь-який момент можемо ослабити або зміцнити завдяки усвідомленому сприйняттю дійсності! Концентруючи увагу усвідомлено і вибірково на те, чого ми хочемо досягти, ми створюємо нові нейронні мережі.

Раніше вчені вважали, що мозок є статичним, але дослідження нейрофізіологів показують, що абсолютно кожен найменший досвід виробляє в ньому тисячі і мільйони нейронних змін, які відображаються на організмі в цілому. У своїй книзі «Еволюція нашого мозку, наука змінювати нашу свідомість» Джо Діспенза задає логічне запитання: якщо ми будемо за допомогою нашого мислення викликати в організмі певні негативні стану, то чи не стане в підсумку це аномальне стан нормою?

Діспенза провів спеціальний експеримент для підтвердження можливостей нашої свідомості.

Люди з однієї групи протягом години щодня натискали на пружну механізм одним і тим же пальцем. Люди з іншої групи повинні були тільки уявляти, що натискають. В результаті пальці людей з першої групи зміцніли на 30%, а з другої — на 22%. Такий вплив чисто уявної практики на фізичні параметри — результат роботи нейронних мереж. Так Джо Діспенза довів, що для мозку і нейронів немає ніякої різниці між реальним і уявним досвідом. А значить, якщо ми приділяємо увагу негативним думкам, наш мозок сприймає їх як реальність і викликає відповідні зміни в тілі. Наприклад, хвороба, страх, депресію, сплеск агресії і т.д.

content_soznanie4_1__econet_ru

Звідки граблі?

Ще один висновок з досліджень Діспензи стосується наших емоцій. Стійкі нейронні мережі формують неусвідомлені патерни емоційного поведінки, тобто схильність до тих чи інших форм емоційного реагування. У свою чергу, це веде до повторюваного досвіду в житті.

Ми наступаємо на одні й ті ж граблі тільки тому, що не усвідомлюємо причини їх появи! А причина проста — кожна емоція «відчувається» внаслідок викиду в тіло певного набору хімічних речовин, і наш організм просто стає в деякому роді «залежний» від цих хімічних сполук. Усвідомивши цю залежність саме як фізіологічну залежність від хімічних речовин, ми можемо від неї позбутися.

Необхідний тільки свідомий підхід.

Сьогодні подивилася лекцію Джо Діспенза «Зламай звичку бути собою» і подумалось: «Таким вченим золоті пам’ятники треба ставити …» Біохімік, нейрофізіолог, нейропсихолог, хиропрактік, батько трьох дітей (двоє з яких з ініціативи Діспензи народилися під водою, хоча 23 роки тому в США цей спосіб вважався повним божевіллям) і дуже привабливий в спілкуванні людина. Лекції читає з таким іскрометним гумором, про нейрофізіології говорить настільки простою і зрозумілою мовою — справжній ентузіаст від науки, просвіщає звичайних людей, щедро ділячись своїм 20-річним науковим досвідом.

У своїх поясненнях він активно використовує останні досягнення квантової фізики і говорить про вже наступив час, коли людям зараз мало просто дізнатися про щось, але тепер вони зобов’язані застосовувати свої знання на практиці:

«Навіщо чекати якогось особливого моменту або початку нового року для того, щоб почати кардинально міняти своє мислення і життя на краще? Просто починайте це робити прямо зараз: перестаньте проявляти часто повторювані щоденні негативні моменти поведінки, від яких хочете позбутися, наприклад, скажіть собі вранці: «Сьогодні я проживу день, нікого не засуджуючи» або «Сьогодні я не буду скиглити і скаржитися на все підряд» або «Не буду сьогодні дратуватися» ….

Намагайтеся робити щось в іншому порядку, наприклад, якщо спочатку вмивалися, а потім чистили зуби, зробіть навпаки. Або візьміть і вибачте кого-небудь. Просто так. Ламайте звичні конструкції !!! І ви відчуєте незвичайні і дуже приємні відчуття, вам сподобається, вже не кажучи про тих глобальних процесах в своєму тілі і свідомості, які ви цим запустіть! Почніть звикати міркувати про себе і розмовляти з собою, як з найкращим другом.

Зміна мислення призводить до глибоких змін і в фізичному тілі. Якщо людина взяла і задумався, неупереджено подивившись на себе з боку:

«Хто я?
Чому мені погано?
Чому я живу так, як не хочу?
Що мені потрібно в собі змінити?
Що саме мені заважає?
Від чого я хочу позбутися? »І т.д. і відчув гостре бажання не реагувати, як раніше, або не робити чогось, як раніше, — це значить, що він пройшов через процес «усвідомлення».

Це внутрішня еволюція. У цей момент він зробив стрибок. Відповідно особистість починає змінюватися, а нової особистості потрібно нове тіло.

Так відбуваються спонтанні зцілення: з новою свідомістю хвороба більше не може залишатися в тілі, тому що змінюється вся біохімія організму (ми міняємо думки, а від цього змінюється набір хімічних елементів, що беруть участь в процесах, наша внутрішнє середовище стає токсичною для хвороби), і людина видужує.

Залежна поведінка (тобто аддикцию до чого завгодно: від відеоігор до дратівливості) можна визначити дуже легко: це те, що вам важко зупинити, коли ви хочете.

Якщо не можете відлипнути від комп’ютера і перевіряєте свою сторінку в соцмережі кожні 5 хвилин, або розумієте, наприклад, що дратівливість заважає вашим відносинам, але не можете перестати дратуватися, — знайте, що у вас залежність не тільки на ментальному рівні, а й на біохімічному (ваше тіло вимагає вкидання гормонів, що відповідають за даний стан).
Науково доведено, що дія хімічних елементів триває період від 30 секунд до 2 хвилин, і якщо ви продовжуєте відчувати той чи інший стан довше, знайте, що весь інший час ви штучно підтримуєте його в собі, думками провокуючи циклічне збудження нейромережі і повторний викид небажаних гормонів , що викликають негативні емоції, тобто ви самі підтримуєте в собі цей стан!

Ви добровільно вибираєте своє самопочуття. Найкраща порада для таких ситуацій — навчитеся перемикати свою увагу на щось інше: природа, спорт, перегляд комедії, та що завгодно, здатне відвернути і перемкнути вас. Різка перефокусовування уваги дозволить послабити і «згасити» дію гормонів, що відповідають на негативний стан. Ця здатність називається нейропластичності.

І чим краще ви розвинете в собі це якість, тим легше вам буде управляти своїми реакціями, що, по ланцюжку, призведе до величезної безлічі змін в вашому сприйнятті зовнішнього світу і внутрішнього стану. Даний процес і називається еволюцією.

Тому що нові думки призводять до нового вибору, новий вибір веде до нової поведінки, нова поведінка веде до нового досвіду, новий досвід веде до нових емоціям, які, разом з новою інформацією з навколишнього світу, починають міняти ваші гени епігенетично (тобто вдруге). А потім ці нові емоції, в свою чергу, починають викликати нові думки, і так ви розвиваєте самоповагу, впевненість в собі і т.д. Саме таким чином ми можемо вдосконалити себе і, відповідно, своє життя.

Депресія — теж яскравий приклад залежності. Будь-яке стан залежності говорить про біохімічному дисбалансі в тілі, а також про дисбаланс в роботі зв’язку «свідомість-тіло»

Найбільша помилка людей в тому, що вони асоціюють свої емоції і лінії поведінки зі своєю особистістю: ми так і кажемо «Я нервовий», «Я слабовільний», «Я хворий», «Я нещасний» і т.д. Вони вважають, що прояв певних емоцій ідентифікує їх особу, тому постійно підсвідомо прагнуть повторювати схему реагування або стан (наприклад, фізичну хвороба або депресію), як би підтверджуючи собі кожен раз, хто вони такі. Навіть якщо самі дуже страждають при цьому! Величезна помилка. Будь-яка небажана стан можна при бажанні прибрати, а можливості кожної людини обмежені тільки його фантазією.

content_soznanie3_1__econet_ru (1)

І коли хочете змін в житті, уявіть чітко, чого саме ви хочете, але не розробляйте в розумі «жорсткий план» того, ЯК САМЕ це станеться, для можливості «вибору» найкращого для вас варіанти, який може виявитися абсолютно несподіваним.

Досить внутрішньо розслабитися і спробувати порадіти від душі того, що ще не відбулося, але обов’язково відбудеться. Знаєте чому? Тому що на квантовому рівні реальності це вже сталося, за умови, що ви чітко представили і від душі пораділи. Саме з квантового рівня починається зародження матеріалізації подій.

Так почніть діяти спочатку там. Люди звикли радіти тільки тому, що «можна помацати», що вже реалізувалося. Але ми не звикли довіряти самим собі і своїм здібностям до СО-творіння реальності, хоча займаємося цим щодня і, в основному, на негативній хвилі. Досить згадати, як часто реалізуються наші побоювання, хоча ці події теж сформовані нами, тільки без контролю … А ось коли ви виробите в собі здатність до контролю над мисленням і емоціями, почнуть відбуватися справжні чудеса.

Повірте, я можу навести тисячі прекрасних і надихаючих прикладів. Знаєте, коли хтось посміхається і каже, що щось станеться, а його питають: «Звідки ти знаєш?», А він спокійно відповідає: «Просто знаю …». Це яскравий приклад контрольованої реалізації подій … Упевнений, що абсолютно кожен хоч раз відчував це особливий стан. »

Ось так просто про складне розповідає Джо Діспенза. Всім гаряче пораджу його книги, як тільки їх переведуть на російську і почнуть продавати в Росії.

«Найголовнішою нашою звичкою повинна стати звичка бути самими собою».
Joe Dispenza

джерело

Добавить комментарий