Керівник Центру сучасної мамології Лікарні ізраїльської онкології Lisod Андрій Жигулін розповів Благодійному фонду «КВІТНА», чому так важливо регулярно відвідувати мамолога та проводити самообстеження.

Рак молочної залози займає перше місце серед онкологічних захворювань і смертності серед жінок не тільки в Україні, а й в усьому світі. Медики і вчені акцентують увагу на тому, що виявлена на ранніх стадіях пухлина може бути повністю вилікувана з найменшими ризиками.

«Тут дуже важливі психологічні та соціальні аспекти, тому що пацієнтки бояться виявлення пухлини, тому що їх лякає процес лікування, можлива втрата грудей і своєї привабливості», — говорить лікар Жигулін.

Але насправді дуже важливо виконувати прості правила і виявляти проблему вчасно для того, щоб її можна було вирішити максимально ефективно, з мінімальними витратами і в тому числі з оптимальним естетичним ефектом.

«В Америці було проведено дуже цікаве дослідження, — розповідає Андрій Жигулін, — За його результатами виявилося, що при самообстеженні жінка може виявити пухлину розміром приблизно 3-3,5 см. При огляді лікар виявляє утворення від 2,5 до 3 см. Але якщо застосовується інструментальне обстеження (наприклад, УЗД або мамографія), то це можуть бути пухлини 1-2 мм. Це нульова стадія, тобто практично повна гарантія одужання з мінімальним втручанням і мінімальними витратами на лікування — як часовими, так і фінансовими».

Доктор Жигулін звертається до всіх жінок: «Піклуватися про себе просто. Потрібно робити мамографію вчасно. Не бійтеся проводити самообстеження, робити УЗД або мамографію. Це реально рятує життя!»

БФ «КВІТНА» бажає всім залишатися здоровими!

Добавить комментарий