Впровадження страхової медицини в Україні почнеться в 2017 році

Перехід системи охорони здоров’я на страхову модель почнеться вже в 2017 році і триватиме три роки. У Міністерстві охорони здоров’я, трансформація системи стартує з запуску сімейної медицини європейського зразка на базі наявного первинної ланки української системи охорони здоров’я (поліклініки, амбулаторії, центри первинної медико-санітарної допомоги).

Заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк зазначив, що за минулі в Україні 25 років був розроблений 21 законопроект про введення страхової медицини.

«Багато хто з них передбачав створення великих бюрократичних структур або перенаправлення бюджетних потоків в чиїсь кишені — на щастя, Верховна Рада не дозволила цього. Мета нашої команди — почати запускати страхову модель медицини на практиці вже в 2017 році, і ми знайшли спосіб зробити це з мінімальними і зрозумілими всім змінами в законодавстві «, — сказав Ковтонюк.

За його словами, українці зможуть вільно вибирати сімейного лікаря та педіатра для своїх дітей і укладати з ним прямі договори з чітко прописаним обсягом послуг, гарантованих і оплачених державою.

«У разі, якщо пацієнта не задовольняє сімейний лікар, він зможе його поміняти. Сімейні лікарі будуть видавати довідки в дитячий сад, школу, басейн. Прив’язка до місця проживання скасовується. Наша мета — лікар кожній родині. Сімейний лікар повинен стати агентом сім’ї в системі охорони здоров’я, направляти, стежити за здоров’ям і забезпечувати всю первинну діагностику. Сім’я повинна йому довіряти, а для цього лікар повинен бути мотивований насамперед фінансово «, — сказав Ковтонюк.

джерело

Добавить комментарий