2

Рак молочної залози – одне з найрозповсюдженіших онкологічних захворювань серед жінок у світі. Ця сумна статистика не оминула й Україну.  За останній рік кількість жінок, у яких діагностували рак молочної залози, лише збільшилася.

У 2015 році в Україні було зареєстровано 9784 випадків діагностування злоякісного новоутворення у жінок віком 40-70 років. Саме цей вік вважається найбільш небезпечним для жінок з огляду на можливість захворювання на рак молочної залози. Всього у 2015 році було зареєстровано 14079 випадків онкології грудей у жінок (віком 15-85 років). Для порівняння у 2014 році ця кількість складала 13526 жінок.

Світова статистика захворюваності свідчить про те, що рак грудей «молодшає», тобто зростає можливість цього захворювання у жінок молодшого віку. Варто зазначити, що в Україні у 2015 році вперше з 2011 року зареєстровано двоє хворих на рак молочної залози, віком 15-17 років. З огляду на це, лікарі наполегливо рекомендують проводити УЗД молочної залози раз на рік усім дівчатам статево зрілого віку. Ця проста процедура може зберегти життя та врятувати від небезпечної хвороби.

Відомо, що смертність від раку грудей становить близько половини діагностованих випадків. Такий великий відсоток є наслідком перш за все невчасного звернення до лікаря. Жінки звертаються за медичною допомогою тоді, коли онкологія вже перебуває на пізніх стадіях і лікування стає значно менш ефективним. Мамологи та онкологи наполягають на тому, що рак грудей на перших трьох стадіях (нульова, перша, друга) можна абсолютно повністю вилікувати.

«КВІТНА» нагадує всім жінкам, що врятувати від раку молочної залози може лише своєчасна діагностика. Кожна жінка повинна регулярно проводити самоогляд, а також щороку проходити консультацію у мамолога та робити мамографію або УЗД молочної залози.

За посиланням ви дізнаєтеся, як правильно проводити самоогляд, а також алгоритм проходження обстеження грудей в медичних закладах. Тут є перелік медичних закладів, де ви можете пройти консультацію та обстеження молочної залози.

Залишайтеся здоровими!

Добавить комментарий