Як проявляється рак молочної залози?

Рак молочної залози – онкологія, яку можна вилікувати. Основним критерієм успішного результату є вчасна діагностика та професійне лікування, без будь-яких народних методів.

Рак молочної залози можна вилікувати на перших стадіях майже повністю. Підступність новоутворень заключається в тому, що на нульовій та першій стадії самостійно його майже неможливо виявити. Початкове утворення пухлини чи її ріст майже у всіх випадках не дає ніяких симптомів. А вже під час самообстеження жінка може виявити пухлину великого розміру. Наприклад, якщо вас оглядає лікар, то він виявляє новоутворення від 2,5 до 3 см, але якщо це УЗД або мамографія, то знайдена пухлина може бути 1-2 мм – це нульова стадія. Відчуття болю, ущільнення в грудях, біль у лімфатичних вузлах – ці симптоми вказують на пізню стадію раку.

Завідувач Центру сучасної мамології Лікарні ізраїльської онкології Lisod Андрій Жигулін, наполягає:
«Дуже важливо звернутися на ранньому етапі хвороби. Чим раніше хвороба виявлена, тим більша ймовірність того, що ми її вилікуємо, і зможемо це зробити дуже ефективно».

Причини рака

Першоджерела, які спричиняють рак досконало не вивчені. Але є визначені критерії, які об’єднують групу людей, які перебувають під ризиком:

— Жінки віком +50, хоч рак молочної залози згідно з останньою статистикою став значно молодший;
— Жінки, які перенесли рак молочної залози раніше;
— Якщо у близьких родичів був рак;
— Якщо жінка не народжувала;
— Жінки, в яких менструація з’явилась до 10 років;
— Жінки, в яких клімакс почався після 55 років;
— Жінки, які мають контакт з місцями підвищеної радіації;
— Постійне вживання жирних продуктів в раціоні.

Якщо ви не відноситесь до жодних з перелічених вище груп, це не означає, що ви в безпеці і не захворієте на рак молочної залози. Рак молочної залози — це плід об’єднаних генетичних та екологічних збігів.

Ознаки та симптоми раку молочної залози

Якщо ви виявили якусь з перелічених ознак – не панікуйте. Зміни в молочній залозі – це нормально, гормони жінки не бувають стабільними, тому організм постійно змінюється. Зміни в молочній залозі свідчать про те, що необхідно пройти обстеження. Це зовсім не обов’язково повинна бути онкологія.

Ознаки, за яких потрібно пройти медичне обстеження:

— Ущільнення у грудях;
— Припухлості у грудях та на соску;
— Зміна форми грудей;
— Зміна структури молочної залози;
— Витягнутий, постійно твердий сосок;
— Виділення зі соска жовтого або молочного кольору;
— Кров’яні виділення зі соска;
— Біль в певній частині грудей;
— Зморщена шкіра або навпаки витягнута(зазвичай буває в місці явної деформації);
— При піднятті руки вгору на молочній залозі можна побачити ямочку;
— Збільшені лімфатичні вузли в підпаховій зоні;
— Відчуття підпухлості в районі плеча.

У випадку встановлення онкології Андрій Жигулін радить:
«Дуже важливо правильно побудувати діагностичний процес, оскільки тільки це дає гарантію максимального ефекту. Завдання лікаря — запропонувати вам оптимальне обстеження та оптимальне лікування. Він повинен обговорити з вами всі подробиці, розповісти про позитивні та негативні моменти, попередити і супроводити вас на цьому нелегкому шляху. Але ви повинні знати, що в будь-якому випадку в кінці цього шляху має бути одужання».

Добавить комментарий