1

Багато жінок запитують, як виглядає рак молочної залози? Ця хвороба має чіткі симптоми, які можна виявити вже на пізніх стадіях раку. Важливо те, що перші стадії онкології можна вилікувати майже повністю. Пам’ятайте, якщо ви виявили зміни в молочній залозі, не панікуйте, обов’язково звертайтесь до лікаря, проте, якщо рак не знайдуть, а в груди стали іншої форми чи структура змінилась- це нормально, жіночий організм постійно змінюється.

Про важливість регулярного медичного огляду та мамографії говорить керівник Центру сучасної мамології Лікарні ізраїльської онкології Lisod Андрій Жигулін: «В Америці було проведено дуже цікаве дослідження, — розповідає Андрій Жигулін, — За його результатами виявилося, що при самообстеженні жінка може виявити пухлину розміром приблизно 3-3,5 см. При огляді лікар виявляє утворення від 2,5 до 3 см. Але якщо застосовується інструментальне обстеження (наприклад, УЗД або мамографія), то це можуть бути пухлини 1-2 мм. Це нульова стадія, тобто практично повна гарантія одужання з мінімальним втручанням і мінімальними витратами на лікування — як часовими, так і фінансовими».

Ознаки, при яких необхідно звернутися до лікаря. При тому відвідайте мамолога та онколога.

Ознаки, пов’язані зі сосками

На сосках з’являються маленькі ранки чи обсохла шкірка. Згодом, коли хвороба прогресуватиме ранки перетворяться на виразки.

Виділення з вивідних протоків соска теж є одним із симптомів. Виділення бувають різного кольору, найчастіше, це білий чи жовтий колір. Часом бувають кров’яні виділення. Не часто водянисто-прозорі виділення. Важливо пам’ятати, що ці виділення не залежать від періоду менструації.

Ознаки, пов’язані з лімфатичними вузлами

У першу чергу, це дискомфорт і неприємні відчуття у паховій зоні. Ці відчуття виникають через збільшені лімфатичні вузли.

Ознаки, пов’язані безпосередньо з молочною залозою

Ущільненість молочної залози, при цьому груди стають твердіші. При сомоогляді можна виявити невеликі вузлики. Такі симптоми можуть вказувати на рак. Потрібно одразу звернутися до лікаря та пройти всі дослідження.

Зміна кольору шкіри над місцем пухлини чи вузликового утворення. У цьому місці шкіра може мати яскраво виражене почервоніння. Характерним є лущення шкіри і набряк. Також може бути зморщена шкіра, а при піднятті руки утворюється невелика западина.

Якщо організм уражений раком молочної залози, її форма та форма сосків змінюється. Форма стає плоскою або видовженою, це залежить від форми та розміру грудей. При цьому соски стають запалими.

Поява хворобливих відчуттів у грудях. Вони виникають не у всіх жінок, у яких згодом виявляється рак, але ймовірність їх появи все-таки досить велика. При цьому не варто плутати їх зі звичайною хворобливістю і набуханням грудей під час певної фази менструального циклу.

За посиланням ви дізнаєтеся, як правильно проводити самоогляд, а також алгоритм проходження обстеження грудей в медичних закладах. Тут є перелік медичних закладів, де ви можете пройти консультацію та обстеження молочної залози.

Добавить комментарий