Виступ засновника Благодійного фонду «КВІТНА» Уріеля Штерна на засіданні круглого столу в КМДА до Всеукраїнского дня боротьби з раком молочної залози.
«100 млн доларів на рік сьогодні вимагає найагресивніша форма раку. Із 16 тисяч 25% хворіють саме на агресивну форму онкології. Це 4 тисячі хворих, 96 млн доларів на один герцептин. Жодна благодійна організація в світі не збере таких грошей. Те, що ми хочемо запропонувати для здоров’я жінок — це:
- Щоб усі компанії влаштовували для своїх співробітниць один оплачуваний вихідний день на рік для проведення мамографії. Адже тільки завдяки своєчасній діагностиці рак грудей можна вилікувати.
- Щоб в Україні утворився прозорий чесний страховий фонд. Ми порахували, 10 доларів на рік можуть врятувати всіх жінок від раку грудей. Всього лише ДЕСЯТЬ доларів на РІК.
Сьогодні тільки 11% жінок працюють у Верховній Раді. Всі решта — чоловіки, які засунули голови в пісок, їх не хвилюють проблеми жінок. Якби мова йшла про рак чоловічих статевих органів, проблема б вирішувалася набагато швидше.
Вся проблема раннього скринінгу вирішується одним словом — страхування. Страхування жінок від раку молочної залози з обов’язковою умовою — щорічне проходження мамографії та обстеження у мамолога. І ми більше не будемо з вами збиратися і не будемо обговорювати раннє виявлення раку. У цьому не буде необхідності. 10 доларів на рік, 20 гривень на місяць. Це може собі дозволити будь-яка жінка, що працює.
Люди не вірять у гасла і заклики про обстеження. «Я потраплю до лікаря, у мене знайдуть хворобу, я віддам всі гроші на лікування, і все одно помру». Жінка повинна знати і вірити в те, що її вилікують. Тільки так вона піде на страховку, піде на обстеження і почне лікування. І врешті-решт, люди повинні розуміти, що податки ведуть до добробуту.
Чим ще займається наша організація — це підтримка української медицини. У найрозвиненіших країнах світу лікарям допомагають благодійники, їм будують лікарні і купують обладнання. Не існує країни в світі, яка може щось зробити без спонсорів. Завдання лікарів — допомогти цим спонсорам. Преміювання гідних медиків, гранти науки і гранти установам — ось що призведе до розвитку і початку позитивної статистики. Без цих людей жодна медицина в світі не працює. Без закону про опікунські ради, які повинні бути в кожній лікарні, ми не зможемо працювати максимально ефективно. Так як не зможе і будь-яка інша медицина в світі».