Хіміотерапія — один з компонентів сучасного комплексного лікування онкологічних захворювань. Стосовно до сучасних препаратів для хіміотерапії, ступінь побічних ефектів набагато нижче, ніж прийнято вважати. Однак, як і раніше, хіміотерапія діє на швидко діляться клітини в організмі, у тому числі складаються пухлини. Але з швидко діляться клітин також складаються волосся і нігті. Про те, як захистити волосся при хіміотерапії Онкопортал вже писав, а сьогодні — кілька порад про те, як захистити нігті пацієнтів під час лікування.

1. Коротко остригають ваші нігті
Дефекти на коротких нігтях проявляються менше. Та й ймовірності просто поранитися буде менше.

2. Не обрізайте кутикулу
Використовуйте крем для видалення кутикули або гелі, щоб зробити ваші нігті більш акуратними і гладкими. Навіть звичайна краса допоможе зберегти гарний настрій.

3. Не кусайте ваші нігті або кутикулу
Зокрема, на тій руці, яка знаходиться на тій же стороні, що і уражений орган. Якщо ви відчуваєте якісь труднощі з тим, щоб подолати цю звичку, спробуйте носити по будинку тонкі білі бавовняні рукавички.

4. Користуйтеся кремами для догляду за кутикулою і областями навколо неї
Втирайте крем легенько масажними рухами, це допоможе запобігти сухість, розшарування нігтьової пластини і поява задирок на шкірі навколо неї. Підживити кутикулу можна запобігти непотрібні проблеми.

5. Одягайте рукавички, коли виконуєте роботу по дому
Наприклад, коли миєте посуд, оскільки надмірна дія води може призвести до грибкової інфекції нігтьового ложа.

6. Лак для нігтів, щоб зберегти нігті міцними
Це також допоможе захистити нігті від впливу навколишнього середовища. Якщо ж ваші нігті стали занадто сухими або ламкими, замість звичайного лаку спробуйте використовувати зволожуючий крем.

7. Сухі нігті можуть стати слабкими і більш крихкими під час хіміотерапії
Для зняття лаку, використовуйте засоби, що не містять ацетону, — такі рідини менше сушать нігті, ніж ті, в яких міститься ацетон. Власне, ця рада застосуємо для будь-якого організму.

8. Не наносите на нігті акрилове або гелеве покриття
Підроблені нігті можуть створити сприятливе середовище для розмноження бактерій, які можуть викликати інфекцію, а також приховати початок проблем з грибковим ураженням нігтів або запальними процесами.

9. Приносьте з собою свої інструменти, якщо робите професійний манікюр
Користуйтеся тільки своїми інструментами, незалежно від того, який салон ви відвідуєте — під час хімітерапіі організм і так ослаблений, додаткові навантаження йому ні до чого.

10. сповіщають свого доктора, якщо у вас з’явилися які-небудь ознаки запалення або інфекції
Грибок на нігтях під час хіміотерапії — досить часте явище. Повідомляйте про будь-яких симптомах або незвичайному стані організму, що також стосується і нігтів. Лікар призначить вам лікування або підбере відповідну косметику для догляду за вашими нігтями.

Добавить комментарий