Burger Special Menu (1) -    PosterMyWall

Американські вчені опублікували нове дослідження, яке пов’язує вживання солодких напоїв з надмірною вагою і збільшенням ризику розвитку онкологічних захворювань у людей.

Вплив регулярного вживання солодких напоїв на організм людини науковці почали вивчати з 1982 року, досліджуючи зв’язок між ожирінням і виникненням раку.

Всі учасники дослідження пройшли анкетування і вказали свої вподобання стосовно солодких газованих напоїв і соків. З 934 000 людей, які у 1982 році не мали онкологічних захворювань, до 2016 року померло трохи більше 135 000 учасників. Серед них частина людей захворіли на колоректальний рак і рак нирок, що вчені пов’язують зі щоденним вживанням солодких напоїв та соків. Також учасники, які вживали штучно підсолоджені напої, мали підвищений ризик раку підшлункової залози.

Окрім цього штучні підсолоджувачі в напоях призводять до збільшення ваги і ожиріння, що також істотно підвищує ризик розвитку й інших онкологічних захворювань.

Висновки були опубліковані 15 вересня в Cancer, Epidemiology, Biomarkers & Prevention, журналі Американської асоціації дослідження раку.

Майбутні дослідження з вивчення причин розвитку раку повинні детальніше розглядати взаємозв’язок солодких напоїв, ожиріння і онкологічних захворювань, — вважає авторка дослідження Марджорі Маккалоу, старший науковий керівник відділу епідеміологічних досліджень Американського ракового товариства. — Ці результати повинні вплинути на державну політику щодо споживання солодких напоїв, аби зменшити ризик раку у чоловіків і жінок”.

Джерело: U.S.News

Добавить комментарий