Breast cancer awareness template -    PosterMyWall

15 жовтня — Всесвітній день боротьби з раком грудей. Рак молочної залози — одне з найпоширеніших онкологічних захворювань серед жінок. Саме тому весь місяць жовтень щороку світ забарвлює в рожевий, приділяючи багато уваги правилам профілактики та лікування хвороби. Адже вчасно “спіймана” недуга – це запорука до її повного вилікування та продовження нормального життя ще багато-багато років.

Кожна восьма жінка у світі хворіє на рак молочної залози. Кожна п’ята хвора зіштовхується з цим захворюванням ще в репродуктивному віці. Щороку понад півмільйона жінок у всьому світі помирає через рак грудей. В Україні щороку про свій діагноз дізнається більше 15 тисяч жінок, і, на жаль, майже половина хворих помирає. Водночас кожна жінка, якій діагностували захворювання на початкових стадіях і вчасно провели необхідну терапію, має 95%-98% шансів на одужання.

Основна причина високої смертності від цього недугу — виявлення захворювання на пізній стадії. Майже третина українок дізнаються про свій діагноз уже на ІІІ–ІV стадії, коли хвороба гірше піддається лікуванню.

Окрім низької культури профілактики захворювання, в 2022 році багато українок втратили доступ до необхідних медичних обстежень і лікування через війну рф проти України, що безумовно негативно впливає на показники одужання від раку молочної залози.

Благодійний фонд “Квітна”, розуміючи складність і гостроту ситуації, ініціював створення в Україні Мобільної медичної платформи. Це пересувний «медичний заклад», де кожна жінка безоплатно зможе отримати УЗ-діагностику органів малого тазу, грудей, черевної порожнини тощо, аби зберегти своє жіноче здоров’я та життя. Також в Мобільній медичній платформі працюватиме психолог чи психотерапевт, аби консультувати українців, які зіштовхнулися з реаліями війни. Платформа курсуватиме відносно тихими регіонами України, а також тими територіями, що були під окупацією ворога. Аби рятувати жінок, що зазнавали знущань окупантів у першу чергу в тих місцях, де знищена медична інфраструктура. Кожне життя — безцінне. І наша мета допомогти зберегти якомога більше українських життів. Наразі платформа вже знаходиться в дорозі до України і ми докладаємо усіх зусиль, аби вона якомога швидше почала працювати. Про роботу у тому чи іншому регіоні ми повідомлятимемо на ресурсах БФ “Квітна”.

Гострою проблемою залишається і погіршення умов життя, особливо на окупованих територіях і в зоні бойових дій, де жінки постійно перебувають у стресі, мають проблеми зі сном та харчуванням, змушені багато часу перебувати в холодних сирих підвалах тощо. В подальшому ці обставини можуть спровокувати розвиток недугу.

Також на появу захворювання впливають й інші фактори, серед яких:
— гормональні порушення;
— зайва вага;
— вживання алкоголю;
— куріння;
— недостатня кількість фізичних навантажень;
— мутація генів BRCA1/BRCA2;
— сімейний анамнез;
— перенесений раніше рак молочної залози або рак яєчників;
— вік;
— вплив джерел радіації.

Дотримуючись здорового способу життя та слідкуючи за своїм ментальним здоров’ям, можна істотно знизити ризик розвитку раку грудей. Та, на жаль, запобігти появі хвороби на 100% неможливо. Тому з метою профілактики і ранньої діагностики захворювання, лікарі радять жінкам регулярно проходити мамологічні обстеження, а саме:

  • жінкам до 45 років раз на рік відвідувати мамолога та робити УЗД молочних залоз;
  • жінкам після 45 років щорічно відвідувати мамолога та робити мамографію;
  • усім жінкам після 20 років щомісяця з 6 по 12 день циклу самостійно оглядати молочні залози.

З настанням менопаузи самообстеження грудей можна здійснювати у будь-який фіксований день місяця.

Тож незважаючи на війну, відкладати здоров’я на потім не можна, ба більше, його потрібно пильнувати ретельніше, ніж раніше. Тому ми закликаємо всіх жінок, які перебувають у безпеці, відвідати мамолога. І найкраще це робити під час “Рожевого жовтня”, адже в цей період деякі медичні заклади країни проводять акції та здійснюють безкоштовні скринінги чи зі знижкою.

Для того, аби пройти консультацію мамолога в державному медичному закладі МОЗ України рекомендує здійснити наступні кроки:
✔️взяти направлення на обстеження у сімейного лікаря чи свого терапевта;
✔️обрати медзаклад, який здійснює необхідну діагностику і має договір з НСЗУ (це можна зробити за номером контакт-центру: 16-77);
✔️записатися до медичного закладу на мамографію у зручний для вас час.
Також отримати всю необхідну інформацію ви можете у свого сімейного лікаря.

Кожна жінка, якій діагностували захворювання на початкових стадіях і вчасно провели необхідну терапію, має майже 100% шанси на одужання.

Бережіть себе і будьте здорові!

Добавить комментарий