Breast cancer awareness with ribbon (1) -    PosterMyWall

Сумніви, щодо стану здоров’я, поступово виснажують людину психологічно і в подальшому впливають на її фізичний стан. Розберемо детальніше найпоширеніші страхи, які пов’язані з раком грудей, і розповімо як їх долати.

/Страх від виявлених патологій у грудях/

Однією з головних причин, чому жінки відтягують візит до мамолога, є страх почути поганий діагноз. Особливо це стосується жінок, які помітили в грудях якесь утворення або спостерігають інші тривожні симптоми.

Водночас зміни в грудях можуть бути ознаками не дуже небезпечних захворювань, таких як інфекція або кіста. Натомість рак на початкових стадіях часто протікає взагалі безсимптомно.

Тому доцільно детальніше вивчити симптоми раку та вірогідність його появи. Продумати кілька варіантів, де можна пройти обстеження грудей та коли це зробити краще. Також потрібно продумати запитання, які варто поставити лікарю.

/Страх першого діагнозу/

Більшість людей вважають, що ризик захворіти на рак молочної залози вищий, ніж насправді. Цей страх змушує їх уникати звернення до лікаря.

Спробуйте отримати реалістичне уявлення про вірогідність появи у себе раку. Багато людей, які переглядають свої фактори ризику, виявляють, що їхній ризик нижчий, ніж вони очікували. Але чим раніше ви звернетеся до лікаря, тим швидше ви зможете зрозуміти, рівень загрози для вас.

/Страх рецидиву/

Часто люди, помічаючи будь-які зміни в роботі свого організму або симптоми, які не стосуються грудей, починають перейматися думкою, що рак повернувся або поширився на інші органи.

Маючи особисту історію лікування раку, нормально бути насторожі. Про свої підозри та занепокоєння потрібно розповісти лікарю, який призначить необхідні обстеження, аби переконатися, що з вами все гаразд і немає ознак рецидиву.

/Страх, що лікування не допомагає/

Якщо людина маєте справу з метастатичним захворюванням, вона може хвилюватися, що все терапія марна або неефективна. Адже незнання і втрата контролю над ситуацією зазвичай лякають людей. Тому в моменти підвищеної тривоги, варто звертатися до спеціаліста з надання психологічної підтримки. Також допоможуть спроби розібратися в протоколі свого лікування: які обстеження потрібно пройти, чи “працює” ваша поточна терапія, які методи лікування вам можуть знадобитися в майбутньому, з якими побічними симптомами ви можете відчувати тощо.

Ніколи не соромтеся своїх страхів, але не дозволяйте їм керувати вами, коли мова йде про здоров’я.

Джерело: BREASTCANCER.ORG

Добавить комментарий