Застуду легше вилікувати, ніж пневмонію. Рак грудей, звісно, не можна порівнювати зі застудою – але попередити захворювання легше, ніж із ним боротися.

Інша справа, класична поведінка українки – «і так мине». Вона не хоче навіть допускати думку, про можливість опинитися частиною статистики. Крім того, діагностика може перетворитися на відчутний удар по родинному бюджету, і знову вкотре нівелює власні потреби.

Заощаджувати на собі – ось іще одна типова риса української жінки.

Відтак, українка приходить на діагностику, коли хвороба вже розвинулася та вкорінилася, коли позбавитися її дуже важко, або взагалі неможливо, і плани на майбутнє сіються вітром.

Рак молочної залози можна повністю вилікувати на перших трьох стадіях – нульовій, першій, і другій. З третьої справи набагато гірші. Щоби перевірити себе, необов’язково навіть іти до лікаря – існують способи самостійно обстежити груди та виявити зайві ущільнення.

Але жінки часто не знають, як це робити.

Завдання Фонду – максимально доступно розповісти жінкам, як їм урятувати себе. Ми організуємо велику кількість майстер-класів, конференцій з лікарями і просто лекцій, аби пояснити кожній українці, як саме потрібно слідкувати за власними грудьми. Ми зробимо все можливо для того, аби фінансове питання не заважало жодній жінці пройти необхідне обстеження вчасно. Крім того, ми пояснимо жінкам, як самостійно себе обстежувати, як часто ходити на консультації і на які, скільки і якої саме уваги приділяти питанню в різному віці.

Все це необхідно, щоби у нас з’явився шанс побороти рак. У всієї нації.

У команді «КВІТНА» працюють професійні психологи, які можуть допомогти жінкам впоратися зі страхом перед діагнозом. Більшість жінок старших 45 років ніколи не були на обстеженні у маммолога саме через такий страх. Наша команда допоможе перебороти його і зрозуміти, що діагностика – це першочергово піклування про себе. Крім того, ми допоможемо кожній жінці, яка звернеться до нас, пережити шок після діагнозу і розібратися, що вона має робити далі.

Але найголовніше – Фонд зробить усе можливе, щоби українки могли вчасно виявити свою хворобу й успішно її вилікували.

Ми живемо у XXI столітті, можливості медицини вражають. Але навіть сучасна медицина часто спроможна вирішити тільки ту проблему, над якою почали працювати вчасно.

І коли мова йде про рак грудей – вчасно – це просто сьогодні.