2

Боротьба з онкологічними хворобами знайшла новий поворот після виявлення «ахіллесової п’яти» раку — тобто, слабкого місця хвороби.

Відкриття зробили вчені з Університетського коледжу Лондона і дослідницького фонду Cancer Research UK, пише The Daily Mail.

Виявилося, що всі ракові клітини без винятку переносять щось на кшталт «прапорця», який легко розпізнається імунною системою незалежно від мутацій даних клітин.

Суть відкриття, що дозволяє боротися з раком по-новому, полягає в тому, щоб знайти вразливе місце кожної окремо взятої пухлини і націлити на нього роботу імунної системи.

Про такий спосіб терапії говорили вже давно, але тільки зараз вченим вдалося знайти механізми для ідентифікації в структурі раку «слабких» ділянок.

Відкриття має на увазі індивідуальний підхід до кожного окремого випадку захворювання на рак, дослідження клітин кожної пухлини, що на практиці може коштувати дуже дорого. Однак, на даний момент, кажуть вчені, це найбільш обнадійливі результати у цій області за останні роки.

Клінічні випробування нового методу лікування вчені розраховують провести в найближчі два роки.

3

Вакцина замість хіміотерапії

За словами британських вчених, пропонований ними метод, заснований на вивченні ДНК, зможе замінити хіміо- та радіотерапію.

Замість цього пацієнтам пропонуватимуть вакцину, виготовлену на основі протеїнів, витягнутих з ракової пухлини хворого. Вакцина буде «запускати» імунну систему на боротьбу зі злоякісними клітинами.

Імунну систему залучали для боротьби з онкозахворюваннями і раніше, але здебільшого всі відомі вакцини проти раку виявилися неефективними. Вчені з Університетського коледжу пояснюють це тим, що захисні механізми організму прямували на невірні цілі.

Справа в тому, що ракова пухлина — це не єдине, рівномірне утворення. Вона складається з абсолютно різних мутованих клітин, тому і поводитися окремі ділянки пухлини можуть по-різному.

Лікарі стверджують, що нова терапія доводить ідею індивідуального лікування до досконалості. «Для кожного пацієнта по суті буде розроблятися унікальний метод лікування», — заявив професор Чарльз Суонтон з інституту раку Університетського коледжу.

Джерело

Добавить комментарий