Ірина Арсентьева: Дітям потрібна здорова мама

Ірина Арсентьева — справжня мати-героїня. Вона виховує 12 дітей і бореться з раком молочної залози. Нещодавно жінці зробили другу операцію. Вона ще перебуває в лікарні, але вже готується до виписки. Іра перебуває в позитивному настрої і готова дарувати свою сонячну енергію всім оточуючим.

Це інтерв’ю Ірини Арсентьева — жінки, яка бореться і переможе.

Ірочка, як пройшла операція? Як ви себе почуваєте?

— Уже третій день після операції, вже набагато краще.

Близько підтримують? Дітлахи приїжджали до вас?

— Так, приїжджали. Ця їхня підтримка дуже важлива для мене.

Старшенькі з усім справляються будинку?

— Звичайно, справляються, вони — молодці. Але я дуже добре розумію, що дітям потрібна здорова мама! Тому з усіх сил намагаюся якомога швидше одужати.

Друга операція далася вам легше, ніж перша? Або, може бути, складніше?

— Страшно було. Я до останнього думала, може, скасують операцію … Я до останнього сподівалася, що це мені сон поганий сниться — що я хворію, що мені на якусь операцію. Я намагалася налаштувати себе якось. Лікар каже, операція пройшла за планом, ніяких відхилень не було, відновлення йде добре.

Ви могли б дати пораду жінкам, які зараз чекають свою операцію? Як налаштувати себе, щоб було легше? Ви знайшли свій рецепт?

— Ну, по-перше, все, що не відбувається, відбувається не просто так, і в цьому є певний сенс. Якщо призначили операцію і її не скасували, значить, вона повинна бути. Потрібно максимально позитивно поставитися до операції і максимально використовувати позитивні моменти. Наприклад, мені анестезіолог порадив хороший рецепт — те, про що думаєш перед операцією, то і буде снитися. Я так зраділа, думаю, буду про найкращому думати. І я дійсно не помітила, як заснула.

А про що думали?

— Про море, про пляжі, як ми всією сім’єю там відпочиваємо. Я не можу сказати, що точно пам’ятаю свій сон, але у мене настільки приємні спогади, що ніби я дійсно побувала на морі.

Часто телефонуєте сім’єю, з дітьми?

— Весь час! Малюки весь час нудьгують, запитують, коли буде мама. Я теж сумую, я звикла, що щось треба робити. І я тут лежу і мені дискомфортно від того, що нічого не роблю.

Ірочка, Ви дуже світла людина, у вас просто вогонь в очах горить. Звідки берете це натхнення?

— Я взагалі люблю життя. Я завжди захоплююся всім, що є в цьому житті. Навіть нехай якийсь кульбаба на узбіччі, але він же зростає. Наскільки взагалі в цьому світі жага до життя всього живого. І воно все таке красиве. Я дуже багато хочу дізнатися, я і зараз продовжую стільки всього вивчати, хочу все зрозуміти. Може бути це мене надихає. Світ настільки прекрасний, а ще коли вчишся мислити позитивно і бачиш скільки в світі позитиву і не акцентуєш уваги на поганому, то життя грає новими фарбами.

А які прогнози лікарів на найближче майбутнє?

— Ну ось в понеділок мене випишуть. Я потихеньку встаю. Тут дуже красиво: озеро, цвітуть рожеві лілії — я таких ще не бачила.

Захоплюєтеся садівництвом?

— Так. Тепер молодшому три рочки, є час на це. А то раніше було як: завжди одна дитина на руці, другою рукою щось роблю. А в цьому році я і фіалками зайнялася, і посадила навіть на балконі редиску і кріп.

Крім садівництва, дозволяєте собі якісь хобі?

— Я дуже захоплююся дитячий психологією. Всякі дитячі заняття, ігри. Як ладити з дітьми в будь-яких ситуаціях. Багато літератури читаю на цю тему, якщо є можливість, ходжу на тренінги. Раніше я зі старшими проводила свої власні тренінги, бесіди. Діти мене слухають тепер, хоча я на них не кричу. Головне — заспокоїти себе. Проблема в тому, що дитина, як дзеркало, відображає твій стан. Якщо у тебе в голові цунамі — все, дитина так само поводиться. Якщо дитина примхливий, а ти в такому ж стані, то краще до нього не підходити. Потрібно всередині себе уявити спокійне озеро і з цим озером до нього йти.

Ірочка, дуже багато людей підтримують вас. Чи відчуваєте ви їх підтримку?

— Дуже відчуваю. У мене таке відчуття виникає, що велика частина світу повернулася до мене. І є відчуття, що не тільки моя сім’я, а весь світ хоче, щоб у мене було все добре. Я зараз відчуваю підтримку і відповідальність, що я зобов’язана вибратися з усього цього. Перемогти, вийти в абсолютно здорове майбутнє. Я взагалі захопилася, скільки добра в людях. Як би там не казали, все одно світ добрий! І люди чуйні, відкриті, такі молодці. Величезне спасибі їм! Це чудово. Дуже важливо для людини бачити це і бути вдячним. Це просто чудо. Люди абсолютно чужі настільки вірять і хочуть допомогти. Я всіма ними захоплююся. Величезна подяка їм.

Спілкувалася Олена Петросюк

Добавить комментарий