Уриэль Штерн, основатель Фонда КВІТНА

У вересні 2015 року до мене звернулися люди з фонду «Міцва». Жінці, на ім’я Ірина Арсентьева, матері 12 дітей, потрібна була допомога — їй поставили діагноз «рак лівої молочної залози» і були потрібні гроші на хіміотерапію. Відносно невеликі гроші. Трохи пізніше мені подзвонили знову. Ірині призначили курс дорогого препарату вартістю 65000 грн за першу процедуру і по 50000грн кожні три тижні на всі наступні. Кожні три тижні аж до січня 2017 року.

Такі суми я сам вже фізично не міг потягнути. Я почав шукати благодійні організації та меценатів, яких можна було б підключити до проблеми цієї жінки — і з’ясувалося, що конкретно на рак грудей в Україні не займається жодна організація. Жодна! Розумієте?

Я зв’язався з декількома фондами за кордоном, підтягнув друзів. Їх зусиллями сьогодні Ірина стабільно проходить свої процедури і відчуває себе набагато краще.

МЕНШЕ ГОВОРИ — БІЛЬШЕ РОБИ!
На тлі цього відбувалися страшні речі в моєму власному оточенні. У 2015 році в Америці померла від раку грудей моя племінниця — їй було 42 роки. У дружини одного з близьких людей видалили груди. Я був в розгубленості. Я розумів, що є проблема, яку потрібно вирішувати. Але мене одного просто не вистачило б — зйомки, проекти, кулінарія, всі мої заняття вимагали дуже багато мого часу.

Але я бачив — проблема колосальна. В Україні хворіють на рак 160000 жінок. І я подумав — у нас 45 мільйонів населення. Невже 45 мільйонів не можуть подбати про найкращий, що є у нашої країни зараз?

Так, я дійсно вважаю, що жінки — головне надбання України. За останні десятиліття наша країна втратила дуже багато — занепала промисловість, виїхало за кордон дуже багато розумних, талановитих людей. Два роки тому ми втратили території. Ми не можемо дозволити втратити себе ще й наших сильних, витривалих, красивих жінок. На них і так завжди доводиться перший удар. Це вони завжди витягують на собі сім’ю, коли настають важкі для країни часи; це вони здатні стати опорою для чоловіка і для цілої країни. Це вони народжують і виховують наших дітей.

Так, я дійсно вважаю, що ми зобов’язані захистити наших жінок.

Отже, я зважився. Я зібрав команду однодумців і почав створювати з нуля фонд, який може допомогти врятувати наших жінок.

Розумієте, рак молочних залоз — один з небагатьох видів раку, який виліковується повністю. Якщо його вчасно почати лікувати.

Крім цього, таку хворобу можна попередити, запобігти, якщо хочете. Це зовсім нескладно, але більшість жінок поняття не мають, наскільки насправді небезпечний для їх здоров’я спосіб життя і харчування (це я вам як людина з великим інтересом до дієтології кажу). Так що одним із першочергових завдань Фонду, я вважаю, саме інформування. Ми повинні розповісти всім і кожному, як важливо стежити за цією складовою свого здоров’я, більш того — ми повинні розповісти, як саме потрібно це робити. Нюансів маса — але якщо їх скласти в систему, вийде чітка картинка, яка реально здатна рятувати життя.

Я мрію, щоб в кожному місті України була як мінімум одна дівчина — «Ангел КВІТНІ» — яка могла б підтримувати жінок з проблемою, допомагати її вирішити, і розповідати, що потрібно робити, щоб її не виникло.

Я вже поговорив з усіма своїми медіа-друзями — всі вони одностайно відгукнулися і підтримують мій проект. Уже почалися зйомки, готуються статті, масова інформаційна кампанія.

У мене дуже багато планів, я б дуже хотів, щоб Фонд зробив буквально все для боротьби з раком грудей. І мене навіть кортить викласти відразу все, але знаєте що? Я, мабуть, піду відмінному правилом: менше говори — більше роби.

Добавить комментарий