35882164m-4

Аніта Луценко — відомий на всю Україну тренер-мотиватор, мета якої донести до людей прості та зрозумілі правила здорового способу життя. Тільки здорова людина — щаслива, здатна насолоджуватися життям і реалізовувати себе. Чому популярна телеведуча вирішила взяти участь у соціальній кампанії «Обіцяй собі берегти себе», яку ініціював Благодійний фонд «Квітна», розповідає вона сама.

— Що для Вас означає — бути здоровою?

Бути здоровою — це коли ти прокидаєшся вранці — і у тебе нічого не болить.

— Що для цього потрібно?

По-перше, їсти те, до чого мінімально доторкнулася людина — все мінімально упаковане і оброблене. Чим натуральніше продукт, тим краще. Замість чаю та кави треба пити воду. Якщо щось болить — включати інстинкт самозбереження. Якщо у тебе болить коліно, це не означає, що потрібно йти тренуватися, якщо болить живіт, то потрібно почекати з їжею і подумати, від чого виникає біль. Важливо — не ігнорувати сигнали, які подає тобі організм.

— Наскільки регулярним і частим повинен бути спорт у житті людини, яка хоче, щоб її тіло було в тонусі?

Досить 5-10 хвилин зранку, для того, щоб з тілом все було гаразд, щоб воно було досить сильним, при цьому гнучким і розслабленим. Крім того, це дасть можливість отримати позитивний заряд на цілий день. Ти з ранку зробив для себе щось хороше, відповідно день вже пройде зовсім інакше, ніж якщо ти цього не зробиш. З’явиться повага до себе і гордість за себе.

— Сьогодні люди активніше і ретельніше стежать за своїм здоров’ям — це реальність чи видимість?

Думаю, ми розвиваємося і люди все більше піклуються про те, що вони їдять, п’ють, читають склад продуктів на упаковці, є можливість стежити за тим, скільки кроків в день ти проходиш, тому що у всіх є телефони і лічильники. Те, що з’явилося велика кількість спортзалів також говорить про те, що більша кількість людей почала займатися собою.

— Чи вважаєте Ви важливим розповідати суспільству про правила збереження здоров’я?

Я думаю, що є професіонали своєї справи і те, що їм здається абсолютно нормальним, людям, які в цьому не розуміється, здається чимось дивним. Наприклад, стоматолог може розповісти багато чого цікавого навіть про банальну чистку зубів, і я точно почую щось корисне. Учитель плавання точно розповість щось цікаве і важливе про те, як правильно плавати. Людина, яка займається виготовленням йогуртів, однозначно знає більше, ніж я.

Тому мені здається, якщо люди знають щось більше і краще, то цим знанням потрібно ділитися з іншими людьми, які не знають про це нічого, зайняті своїми повсякденними справами і просто не звертають на це увагу.

— Чому Ви вирішили підтримати проект з боротьби з раком молочної залози?

По-перше, я постійно підтримую дівчат, які реабілітуються після проведених операцій і лікування, і я знаю, що це дуже складно. Я думаю, що дуже важливо попередити дівчат про те, що якщо у їх матерів був рак молочної залози, то їм необхідно ретельніше стежити за своїм жіночим здоров’ям. Також є наукові дослідження, які говорять про те, що якщо не додавати в свій раціон молоко, то ризик захворювання знижується. Здавалося б, дрібниця, але вона може врятувати комусь життя і здоров’я. Адже жінка може просто цього не знати і постраждати через незнання.

— Наскільки важливо сьогодні піднімати в суспільстві тему онкологічних захворювань грудей?

Це проблема, на жаль, актуальна і поширена. У мене є знайомі дівчата, які пережили онкологію. Я теж допомагала їм і морально, і вправами, і підтримкою, і корекцією з харчування. Завжди здається, що тебе це не торкнеться, але може торкнутися будь-якої миті. Важливо пам’ятати про це, займатися профілактикою і допомагати хворим людям.

— Ви регулярно проходите огляд у мамолога, робите самоогляд?

Самоогляд роблю регулярно. І якщо мене щось турбує, одразу звертаюся до медиків за професійною консультацією і допомогою.

Груди — це прекрасна частина жіночого тіла, яку потрібно берегти і леліяти. І якщо є якісь сумнівиув здоров’ї, то завжди потрібно перевіритися і залишатися щасливою. Ніщо не повинно затьмарювати твій день. Як то кажуть, буде здоров’я — все буде добре.

ОБІЦЯЙ СОБІ БЕРЕГТИ СЕБЕ!

 Наші контакти

(044) 486 2660

fond@kvitna.org

http://kvitna.org/promise

Добавить комментарий