23365051_808155162702921_1305439617_n

34-річна мама у декреті Наталія Кращенко стала однією із трьох переможниць у конкурсі БФ «Квітна» «Дай відповідь на питання — пройди обстеження». Наталія дала відповідь на опитування до Всеукраїнського дня боротьби з раком молочної залози і отримала можливість безкоштовно пройти огляд у мамолога в одній із найкращих столичних лікарень. Наталія зізналась, що вперше побувала у лікаря-мамолога та поділилася враженнями з БФ «Квітна».

Що Ви знаєте про регулярне відвідування мамолога та ранню діагностику?

— Про ранню діагностику нічого не чула, а лікаря мамолога вважала якимось особливим: у поліклінках його немає, у жіночій консультації немає. Я була переконана, що це лікар, до якого потрібно звертатись, лише коли проблема явна. Він у мене асоціювався з онкологом. І лише останній тиждень, коли після заповнення анкети я почала для себе більше про нього дізнаватись, я зрозуміла, що це звичайний лікар, який досліджує частину твого тіла, і я дуже здивувалась, що відвідування такого лікаря у нас в країні не є обов’язковим і його немає в поліклініках чи в жіночій консультації. Раніше, коли у мене виникали питання щодо грудей, я запитувала про це свого гінеколога, але вона запевняла, що якщо нічого не турбує, то відвідування лікаря мамолога не є обов’язковим. Радила робити самоогляд, а от стосовно УЗД чи мамографії переконувала, що якщо немає скарг, то можна й не проходити ці дослідження.

Як часто ви робили самоогляди?

— До 30 років не робила жодного разу. А після 30 я народила дитину і раз у 2-3 місяці робила самоогляд. З’явився вже певний страх: десь я вдарюсь, десь дитина зачепить, і є певна тривога, чи все гаразд зі здоров’ям. Кожного разу після самооглядів я собі щось там нащупувала, щось мене непокоїло, я йшла до гінеколога і вона розвіювала мої сумніви.

Чому ви все ж наважились піти до лікаря-мамолога?

— Я розумію, що час іде, роки додаються і більше потрібно звертати увагу на своє здоров’я. Хтось із подруг порадив пройти анкетування, до нього додавалась інформаційна стаття про догляд за грудьми. Відтак, прочитавши інформацію я вирішила пройти участь в опитування. Я зрозуміла, що випадки цієї недуги вже не рідкість. А доволі часте явище, особливо зважаючи на нашу екологію та стан продуктів харчування.

Ви хвилювались перед обстеженням?

— Ні. Хвилювання не було. Була якась підсвідома упевненість, можливо, навіть наївна безпечність. Але вона притаманна мені.

Які у Вас враження від відвідування лікаря мамолога?

— З’явились крила. Тепер я точно знаю, що все добре. Я маю намір проходити огляд у мамолога кожного року. У нас склалась дуже гарна розмова з лікарем. Вона мені пояснила, як доглядати за своїм здоров’ям, розповіла, що дуже добре на здоров’я впливає годування грудьми, вчергове наголосила на важливості турботи про себе, зробила пам’ятку, коли мені варто звернутись до лікаря наступного року і в який період це робити найкраще. Вона також наголосила, що у моєму віці я вже мала б кілька разів пройти ці обстеження, адже зараз дуже часто жінки звертаються коли вже пізно.

Що Ви можете порадити жінкам, які вагаються і досі не проходили огляд у мамолога?

— Нічого страшного в цьому немає, це цікаво. Це інформативно, можна задавати запитання і більше дізнатись про здоров’я. Це дуже важливо для внутрішнього спокою. Адже попри молодий вік, народжування дитини до 30-ти і годування грудьми, це не є ознакою того, що все гаразд, бо впливають і інші негативні чинники: спосіб життя, екологія, харчування – все це впливає на новоутворення.

А що означає для Вас і Вашої родини здоровий спосіб життя?

— Для нас це заняттям спортом, більше активних прогулянок на свіжому повітрі, вживаємо кориснішу їжу – ми відмовились від солодкого, від продуктів, які містять білий цукор, вживаємо більше овочів, скоротили вживання напівфабрикатів та мучних виробів. Результат я бачу на собі і своїй родині, адже ми більше часу проводимо разом під час велопрогулянок.

Добавить комментарий