19748401_1402648726492218_7168674197904809603_n

Голова Комітету з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець виступила зі зверненням на своїй сторінці Facebook:

«У найближчі десятиліття на нас очікує значний сплеск захворюваності на рак. Нам знадобляться нові кадри та нові лікарні. І ми не маємо права сьогодні заради тимчасової економії коштів приймати такі “реформи”, які призведуть до масового закриття лікарень та звільнення лікарів.

Зростання онкозахворюваності неминуче і воно завжди відбувається паралельно зі зростанням тривалості життя. У благополучній Швейцарії, де середня тривалість життя складає понад 80 років, захворюваність на рак — в 3 рази вища, ніж в Україні.

Секрет простий: у нас переважна більшість людей, помирає від інсультів та інфарктів і просто не доживають до того віку, коли в організмі починаються злоякісні мутації. Але зі зростанням тривалості життя все більше людей в похилому віці почнуть страждати на цю хворобу.

З кожним роком тривалість життя українців потрохи зростає і досягнула вже майже 70 років. Цьому сприяли і антитютюнові закони, які вдвічі зменшили кількість курців, і підвищення якості харчування, і доступ до чистої питної води. В найближчому майбутньому тривалість життя зростатиме і далі, тому дуже скоро ми зіткнемося зі значним збільшенням випадків онкозахворювань серед людей похилого віку.

У тій же Швейцарії, де рівень медицини надзвичайно високий, рак — не вирок. Більшість людей проходять курс лікування та живуть далі. В Україні, де відбувається знищення медицини та перехід на платні медичні послуги, ситуація кардинально протилежна.

І сьогодні замість того, щоб намагатися утримати хоча б те, що є, в нас намагаються максимально заощадити на медицині. Про людей, які масово вмиратимуть у похилому віці — ніхто не думає — держава фінансує лікування онкології лише кожному четвертому хворому на рак і то не в повному обсязі.

Колись у 90-х роках також «заради економії» в України масово закривали і розпродавали дитячі садочки. Сьогодні понад 60 тисяч батьків не мають куди відвести свою дитину.

Такий самий сумний результат очікує на нас і після «економії» на медицині та закриття лікарень. Дуже багатьом в майбутньому не вистачить лікаря або ліжка у лікарні.

Я ще раз наголошую і вимагаю: парламент має терміново розглянути законопроекти з впровадження загальнообов’язкового державного медичного страхування та забезпечити систему охорони здоров’я коштами.

Якщо цього не зробити вже сьогодні — завтра люди вмиратимуть без жодної допомоги, кинуті державою напризволяще».

Добавить комментарий