SOCIAL-CANCER-BORD-6000x3000_SUMSKA-1

Відома українська акторка, телеведуча Ольга Сумська взяла участь у соціальному проекті з боротьби з раком молочної залози «Обіцяй собі берегти себе», ініційованому Благодійним фондом «Квітна».

Акторка звертається до усіх українок із закликом «Сходи до мамолога — збережи життя». Сама вона також пройшла обстеження і власним прикладом прагне мотивувати жінок піклуватися про своє самопочуття і здоров`я.

Ольго, розкажіть, чому ви зважилися на обстеження?

– Ми всі в зоні ризику. Після Чорнобиля всі жінки мають дуже ретельно за собою слідкувати і ходити на обстеження хоча б раз на 5 років. Я знаю, що лікарі рекомендують робити його раз на рік – і знаю жінок, які за все своє життя жодного разу не обстежувалися. Бог милував!

Але коли жінка дізнається діагноз запізно – це найстрашніше. Якщо я когось надихну наважитися на огляд – то чому б і ні? Нашим жінкам потрібно доводити: їхнє здоров’я – понад усе. Бо жінки за домашніми клопотами, за ритмом життя роблять із собою казна-що ­– штучні груди, губи, все що завгодно, окрім мамографії.

Коли Ви востаннє проходили цю процедуру? Чи робили самоогляд?

– Три роки тому. Так, за необхідність самоогляду я знаю. Десь раз на два місяці обов’язково проводжу пальпацію на предмет ущільнень. І слідкую за родимками, слава Богу, все гаразд.

Поділіться з нами, що ви відчували перед професійним оглядом?

– Відчувала хвилювання – це ж абсолютно природньо. Просто мамографія – нелегка процедурка. Головне – працювати на результат і бути спокійною. Тому що мамограф показує те, що не покаже УЗД. Хвилювання є, але що робити? Його треба подолати для того, аби бути здоровою.

Як вам вдалося впоратись зі своїм хвилюванням?

– Та нічого страшного. Я ж доросла людина, і готова до всіляких випробовувань (ред. – посміхається). Людина терпляча, здатна на рішучі дії, досить смілива, тому мене довго вмовляти не треба. Я вважаю, якщо потреба обстеження виникає в житті жінки – треба йти і робити. Мені здається, якщо вже я знайшла у своєму шаленому графіку годину часу, то й кожна жінка зможе знайти, за будь-яких обставин.

Ви прийдете на обстеження у наступному році?

– Звісно, прийду, якщо треба. Я ж кажу: мамографія – це не маска для обличчя, не обгортування, не укладка. Це – серйозне дослідження, яке потребує терплячості і сміливості. Груди дуже сильно стискаються – це потрібно для того, аби результат був точніший. Потрібно перетерпіти.

Скажіть, будь ласка, кілька слів жінкам, які будуть читати це інтерв’ю, щоб вони теж могли надихнутися.

– Я хочу передати жінкам головний меседж: поважайте себе! Не забувайте про себе, не зважайте на те, що вам 40-50-60-70, 80 навіть! Якщо ти шануєш себе як жінку, як мати – одразу і сили Всесвіту стають тобі на захист. Від образ, від постійних стресів виникають певні проблеми зі здоров’ям. Переглянути ці позиції максимально! І почати з нового аркуша. І все налагодиться – я у цьому впевнена.

 

Добавить комментарий