Beautiful girl smiling and posing

Ми вже звикли ретельно оберігати шкіру від впливу ультрафіолетового випромінювання цілий рік, проте у природи є ворог страшніше сонця — це мороз.

У холодний період року наш епідерміс піддається серйозним випробуванням. Зниження температури повітря миттєво відображається на функціонуванні кровоносних судин шкіри. Коли ви виходите на мороз, вони різко і сильно розширюються, намагаючись зігріти організм. Через деякий час судини поступово починають повертатися до колишнього стану, прагнучи зберегти вироблене тепло. Ми бліднемо, а шкіра в цей момент відчуває справжній шок.

У морозні і вітряні місяці зими подібні «метаморфози» відбуваються з нею практично щодня і погіршують кровопостачання і обмін речовин. В результаті шкіра повільно засвоює поживні елементи і отримує досить посереднє зволоження. Після цього вона стає шорсткою, нерівною і втрачає внутрішнє сяйво і здоров’я.

Дослідження американських вчених також доводять, що восени і взимку наша шкіра старіє набагато швидше, ніж влітку, а люди, що живуть в районах з різкими сезонними перепадами температури, мають більш високу ступінь в’янення епідермісу, ніж ті, які живуть в інших регіонах. Причиною є фізіологічна особливість: на одному квадратному сантиметрі нашої шкіри розташовані три теплових рецептора і 20 тих, які реагують на холод!

Під впливом низьких температур шкірний покрив починає виробляти сигнальні молекули — цитокіни, які спрямовані на підвищення чутливості і ущільнення. Під їхнім впливом шкіра швидко стає грубою, потовщеною, набуває некрасивий землисто-сірий відтінок. Крім того, у міру зниження температури підшкірні залози виробляють все менше жиру, що неминуче призводить до сильного витончення ліпідної оболонки.

Часті перепади температур в холодну пору року (вулиця — приміщення) і, як наслідок, зниження вироблення колагену і гіалуронової кислоти сильно зменшують еластичність і пружність шкіри. Після цього епідерміс залишається один на один з поривами вітру і сильним морозом. В холоду шкіра втрачає здатність до швидкої і ефективної регенерації: з’являються її найстрашніші «зимові друзі» у вигляді лущення, сухості і почервоніння.

Як же захистити шкіру взимку?

З першими холодами тут же переходите з легких, зволожуючих кремів на креми з більш щільними текстурами — жирні і поживні. Пам’ятайте: у цей період року стан жирної шкіри максимально нагадує нормальну, властивості нормальної наближаються до сухої, а суха на час перетворюється в дуже суху і чутливу. Взимку ви просто зобов’язані пред’являти кремам для особи найвищі вимоги: вони повинні якісно виконувати не тільки поживну, але і бар’єрну (захисну) функцію.

В топі рослинних — каріте, жожоба, ши, екстракт морквяного насіння. З тваринних найкращим для зимового догляду вважається норковий жир.

У прагненні максимально захистити тіло і особливо обличчя ми іноді використовуємо занадто багато крему. Слід знати, що ні в якому разі не варто наносити його товстим шаром: саме такою «турботою» ми позбавляємо шкіру можливості дихати. Як наслідок — отримаємо запалення і неживий колір обличчя. І взагалі, головне пам’ятати — все добре в міру. Не потрібно забивати шкіру кремами — залиште їй можливість відчувати навколишній світ, його температуру. Таким чином ви допоможете їй адаптуватися до нового, холодного режиму і згодом буде виникати набагато менше проблем.

Разом з тим крем для обличчя, навіть найбільш жирний, наносити слід не менше ніж за годину перед виходом на вулицю. В іншому випадку мікрочастинки вологи крему перетворяться в крижану крихту, яка сильно поранить шкіру зсередини. Ці мікротріщини зовсім непомітні неозброєним оком, але заживають дуже довго і пробивають пролом в верхніх і навіть глибоких шарах шкіри. Те ж саме стосується крему для рук.

Крім того, слід уникати всього, що так чи інакше відбирає вологу у шкіри: вживання занадто гострої їжі, кави, алкоголю, прийняття дуже гарячих ванн. Не забувайте насичувати повітря водою в приміщенні за допомогою спеціальних зволожувачів або великих судин з водою, розташованих близько батарей. Незважаючи на зниження бажання взимку вживати «правильну» рідину (не чай і каву, а фреші і негазовану воду), намагайтеся пити якомога частіше — таким чином ви наситите шкіру водою зсередини, і зовнішні прояви у вигляді сухості і лущення стануть менш помітні.

Шкіра тіла також піддається нелегким випробуванням під час сильних холодів: вона дуже сильно висушується. Щоб уникнути додаткової порції «сушки» постарайтеся на час відмовитися від скрабів і жорстких мочалок. Гель для душу підбирайте з нейтральним ph, а крем — більш густий і поживний, ніж зазвичай. Щоб сприяти максимальному зволоженню тіла, використовуйте крем на злегка вологу шкіру після душу. Взимку наносите його у напрямку росту волосся — це дія допоможе уникнути мікротріщинок і подразнень.

 

Джерело

Добавить комментарий