729_486_5a8d559d9317d-604x270

Вчені Університету Нотр-Дам в Саут-Бенд (США) з’ясували, що білковий фермент RIPK1, який бере участь в некрозі клітин, здатний блокувати ріст злоякісних пухлин і виникнення метастазів. Дослідники сподіваються використовувати це з’єднання для лікування особливо небезпечних форм раку.

Дослідники показали, що RIPK1 сприяє зменшенню в клітинах кількості мітохондрій — органел, які забезпечують метаболізм енергією. Це, в свою чергу, призводить до розвитку окисного стресу, коли виникає велика кількість активних форм кисню, що ушкоджують білки, ліпіди і ДНК.

В таких умовах клітини починають самознищуватися в процесі апоптозу або контрольованої клітинної загибелі, що є однією з ліній захисту проти пухлин.

Клітинна смерть може бути індукована, коли епітеліальні клітини, що вистилають внутрішню поверхню органів і порожнин тіла, відокремлюються від працівниці для них «лісами» мережі міжклітинних білків. Хоча цей процес перешкоджає метастазування, пухлини можуть виробити стійкість до нього. На думку дослідників, RIPK1 допоможе вирішити цю проблему.

Некрозом називають патологічну форму клітинної смерті, коли клітина руйнується в результаті інфікування або теплового та інших типів фізичного впливу, а її вміст виливається в міжклітинний простір.

При апоптозу загибель клітини відбувається згідно генетичної програми, а її останки ефективно видаляються з тканини, не викликаючи запалення.

Джерело

Добавить комментарий