27625272_1342957972514845_623680456441934410_o

Відома українська співачка Оля Полякова стала героїнею соціального проекту «Обіцяй собі берегти себе», головний меседж якого — «Сходи до мамолога — збережи життя». Співачка розповіла про те, чому взяла участь у такій кампанії і поділилася своїми секретами краси і здоров’я.

Ви — найкрасивіша українка! Зовсім нещодавно це підтвердила премія журналу Viva! У чому секрет Вашої краси?

У прийнятті себе такою, яка є. Це і є найголовніший секрет жіночої краси, хоча в дитинстві з цього приводу у мене був цілий вагон комплексів: найвища в класі й у дворі, худа, сутула. Дуже соромилася свого зросту. Не мала жодних ілюзій щодо себе. Це зараз я дивлюся старі фотографії і розумію, що була красивою. Особливо на знімках, зроблених мамою. Тоді я навіть хотіла порвати їх. «Через 20 років ти будеш пишатися цими фото», — переконувала мене мама. Зараз вона говорить: «Тільки в 60 років ти зрозумієш, який класний вік був в 50».

Я якось дуже довго розквітала, була довгою і плоскою, не представляла інтересу для однокласників. Мене дражнили і шваброю, і жирафом, і палицею, і дошкою. Але років у 18 все змінилося.

Чи доводилося Вам у житті вдаватися до дієт?

Є одна діюча дієта — закрити холодильник і рот (посміхається). Зізнаюся, я сиділа на різних дієтах. З другою дитиною поправилась на 22 кілограми! Спочатку на 15, а коли почала годувати — ще 7 додалося. Мені здавалося, що я повинна добре харчуватися, щоб правильно годувати. Так що у мене росли не тільки груди, а й попа (сміється). І тоді я спробувала відому дієту з кленовим сиропом і кайенським перцем — коктейль Берроуза. За тиждень скинула 12 кілограмів. А ось дієта Дюкана мені не підійшла. Скажу так, якщо ти відчуваєш почуття голоду — значить, на вірному шляху.

Чи є у Вас свій власний стиль харчування?

Не можу сказати, що харчуюся правильно, я і «Макдональдс» полюбляю, ось тільки нещодавно була там. У мене немає фанатизму з приводу їжі. Є жінки, які реально на цьому повернені, весь час займаються в спортзалах, розповідають про здорове харчування і викладають все це в Інтернет, але це не моя історія. Зізнаюся, я люблю смачно поїсти. Вважаю, що люди з хорошим апетитом і працюють добре.

Для дітей же організувала город і ферму. Почалося все це, коли у мене з’явилася старша донька Маша. Думаю, це сталося на грунті післяпологової депресії. Я сходила з розуму від різних тривог з приводу Машиного здоров’я і безпеки. Мені здавалося, що дочку не можна годувати нічим, що продається в Україні. Дитяче харчування і воду мені присилала подруга з Німеччини. Потім я влаштувала на дачі грядки, завела козу… Розвела бурхливу діяльність. Завдяки старшій дитині у мене тепер велике господарство, я увійшла у смак, і захоплення перейшло на всю сім’ю: нам захотілося їсти овочі зі свого городу, мати своє молоко, йогурти, сир. З ранньої весни до пізньої осені ми їмо свої овочі. А в цьому році я вирішила теплицю опалювати. Ви б бачили, які там зараз салати, огірки і помідори! Полуниця цвіте, скоро будемо урожай збирати…

Яку роль відіграє спорт у Вашому житті?

Звичайно, хотілося б спортом займатися частіше. Але зараз користуюся іншим ефективним методом — після двох годин концерту, особливо якщо їх чотири на тиждень, ні про які зайві кілограми і мови бути не може. А якщо після виступів вдається потрапити в баньку з березовим віником, щоб розігнати лімфоток, а після зануритися у купіль, то це справжнє щастя. Баня відмінно знімає втому і творить чудеса зі шкірою.

Зали я не люблю — в них душно. Через мою роботу у мене не виходить гуляти, так що я вирішила займатися на свіжому повітрі. Бігаю, займаюся з гантельками — кожен день приблизно по годині. У дворі будинку, а якщо на гастролях — біля готелю. Так і вага йде, і колір обличчя шикарний, і тургор шкіри — просто на заздрість. І це не вартує мені ні копійки.

Ритм життя людини сцени досить насичений і напружений. Як вам це вдається?

Справа в тому, що я взагалі енергійна жінка! Якби я цим всім не займалася, моя енергія все в будинку зруйнувала б. Це не насильство над собою, а можливість реалізувати свою енергію, якої у мене з надлишком і бути вдома нормальною мамою, дружиною без скандалів, розборок і з’ясувань відносин.

Іноді мені здається, що я місто освітлювати змогла б. Раптом світло відключать — звертайтеся! (Сміється).

Що для Вас означає справжній відпочинок? Як він виглядає?

Я не відпочиваю. Я — біоробот (сміється). Є час розкидати каміння і час його збирати. Ось я зараз розкидаю, щоб було, що збирати. Але ідеально для мене — це лежати під сонечком і нічого не робити. Таке я собі можу дозволити лише раз на рік. Після Нового року і святкових корпоративів я їжджу зі своєю сім’єю і друзями до океану на місяць: не фарбуюся, не беру в руки телефон, навіть не розчісуюся (посміхається).

Наскільки дбайливо Ви ставитеся до свого здоров’я? Чи регулярно робите медичні обстеження? Чи відвідуєте лікарів? Зокрема, мамолога.

Останнім часом раз на рік я роблю комплексне обстеження організму.

Чи доводилося Вам стикатися з онкодіагноз у знайомих?

У мене бабуся померла від раку крові. Вона згоріла за три місяці, це було жахливо раптово і важко. А бабуся мене виростила, тому для мене це була велика втрата.

Зараз все більше молодих жінок стикаються з такою бідою. Як Ви вважаєте, чому? І чи можна цьому протистояти?

Я думаю, це було завжди, просто раніше про це не так часто говорили. Я впевнена, що рак — це не хвороба сьогоднішньої історії, а недообстеження. Я вважаю, що з онкохворобами необхідно боротися завчасно і виявляти їх на ранніх стадіях. Тому що саме на ранній стадії рак добре піддається лікуванню.

Як Ви ставитеся до пропаганди здорового способу життя?

Добре, але в міру. ЗСЖ не повинен перетворюватися на самоціль і бути руйнівним. Дуже часто в гонитві за модними тенденціями і бажанні «бути в темі» замість правильного ставлення до свого здоров’я люди завдають собі шкоди. Тому я за здоровий глузд (посміхається).

Чому Ви вирішили підтримати проект з боротьби з раком молочної залози «Обіцяй собі берегти себе»?

Про таку проблему, як онкозахворювання потрібно говорити, привчати кожного до усвідомлення особистої відповідальності за своє здоров’я і допомагати нашому суспільству формувати культуру профілактики раку молочної залози і її діагностики на ранній стадії. У нас же люди біжать в лікарні, коли вже болить… От якби мій батько, який також помер від онко, раніше почав лікуватися і вчасно прооперувався, він би ще жив. Тому потрібно обов’язково хоча б раз на рік перевірятися: чоловікам здавати ПСА, в той час як жінкам ходити в профілактичних цілях до мамолога та гінеколога.

Кілька мотиваційних слів жінкам, щоб вони любили і піклувалися про себе.

Любіть і дбайте про себе, ходіть до лікарів і перевіряйтеся. Краще вчасно пролікуватися, ніж робити боляче рідним, залишати дітей без матері і калічити сім’ї.

Добавить комментарий