Коли поставлений діагноз «рак» — ця страшна новина кардинально змінює життя і самого пацієнта, і його найближчого оточення, близьких і рідних. Однак ні в якому разі не можна опускати руки і віддаватися хворобі: в даний час більшість злоякісних пухлин піддається сучасним ефективним методам лікування.

Перші кроки
Дуже важливим — в тому числі, і для подальшого лікування, є період після постановки онкологічного діагнозу. В даний час в більшості випадків діагноз від пацієнта не приховують. Однак, саме фахівець повинен визначити ступінь готовності пацієнта до отримання такої інформації, оцінити психологічний стан хворого. І підтримка близьких людей в цей період має величезне значення.

Підтримка близьких
Успіх лікування онкозахворювання не в останню чергу залежить від підтримки близьких до хворої людини людей. «Погода в домі» в цей період дуже важлива: і сам хворий і вся родина повинні бути налаштовані на терпіння — і на успіх лікування. Не слід виключати хворого з життя родини — спільні сімейні плани зміцнюють впевненість людини в завтрашньому дні.

Життя і лікування
Лікування онкологічних захворювань вносить серйозні зміни в звичний спосіб життя пацієнта. Навіть якщо лікувальні заходи не передбачають перебування в стаціонарі — побічні ефекти від лікування можуть бути виражені досить сильно. Консультації лікаря і підтримка близьких допоможуть пацієнтові пройти цей період з мінімальними втратами.

Психологічна допомога
Онкологічне захворювання, крім фізичного, надає і серйозний вплив на психіку пацієнта. Не потрібно намагатися тримати психологічні проблеми в собі — при необхідності обов’язково потрібно звернутися до лікаря фахівця по психологічній підтримці онкохворих. Лікування хвороби в такому випадку буде більш ефективним.

Хворобу рак можна перемогти — і про це слід пам’ятати в усі час проходження лікування. Сучасна онкологія має значним арсеналом високоефективних лікарських засобів; тисячі вчених і наукових організацій по всьому світу невпинно шукають нові шляхи і розробляють ефективні методи лікування різних видів злоякісних новоутворень.

джерело

Добавить комментарий