У наш час ожиріння визнано новою неінфекційною епідемією. Статистика демонструє, що на сьогоднішній день більше 30% жителів планети мають надлишкову масу тіла, з них 16,8% становлять жінки і 14,9% — чоловіки, а до 2025 року приблизно половина жінок і більше 40% чоловіків за прогнозами будуть страждати ожирінням .
Людина з надмірною вагою стає соціально вразливою, навіть якщо, на перший погляд, здається досить впевненим в собі і успішним. Деяким все ж вдається впоратися з комплексами, продовжувати нормально спілкуватися і вести активний спосіб життя. Але навіть такі «морально сильні люди» фактично є фізичними інвалідами, обмеженими в русі і з масою різних захворювань, які прогресують з кожним знову набраними кілограмом.
«Боротьба із зайвою вагою — це важка і тривала робота, яка включає повний цикл методів щодо корекції способу життя, починаючи з харчування і закінчуючи обсягами фізичних навантажень — пояснює хірург вищої категорії Into-SanaШкурат Олександр Вікторович. -Від початку, пацієнт з ожирінням повинен зробити все можливе, щоб впоратися з проблемою консервативно, працюючи з дієтологом і спортивним інструктором. Але іноді ситуація настільки запущена, або є ряд супутніх захворювань, що у хворих опускаються руки, а хвороба прогресує.
Саме такі, зневірені і перепробували на собі всі дієти і обмеження люди стають нашими пацієнтами ».
Що це таке — хірургічне лікування ожиріння?
Багато хто плутає, припускаючи, що хірургічне лікування ожиріння (баріатричних хірургія) являє собою фізичне видалення жирових тканин. Це цілком помилкове твердження!
Баріатрична хірургія — галузь медицини, яка займається вивченням причин, лікування і профілактики ожиріння.
Коли консервативні методи не дають бажаного ефекту, а стан хворого погіршується, постає питання про застосування більш радикальних — хірургічних методів. Показаннями до хірургічного втручання можуть служити також деякі супутні захворювання, які властиві людям, які мають значну зайву вагу (цукровий діабет другого типу, артрози суглобів, важка гіпертонія і т.д.).
«Золотим стандартом» в світовій баріатричної хірургії і приємним в Into-Sanaявляется три види операцій, виконані лапараскопічної, що дозволяє істотно скоротити період післяопераційної реабілітації та знизити ризик ускладнень.
- Введення внутрішньошлункового балону. У шлунку балон заповнюється рідиною і, таким чином, зменшує розмір шлунка, що знижує обсяг спожитої їжі і збільшує почуття насичення.
- Бандажування шлунку. За допомогою спеціального бандажа шлунок ділять на 2 частини: велику і малу, регулюючи обсяг їжі, що поступає через спеціальний порт, виведений на передню черевну стінку.
- Шунтування шлунку. Операції спрямовані на створення малого шлунка та вилучення зі травлення дванадцятипалої кишки і частини тонкого кишечника.
Яку тактику лікування вибрати може визначити тільки лікар, посилаючись на історію хвороби, медичні показання і протипоказання в кожному індивідуальному випадку по-різному.
http://www.health-ua.org/news/21704.html