1

17 травня 2018 року в інформаційному агентстві УНІАН відбулася прес-конференція на тему «Щорічний огляд як спосіб боротьби з онкологією». Участь у заході взяли Уріель Штерн, засновник БФ «Квітна»; Григорій Колодач, директор БФ «Квітна»; Марічка Падалко, учасниця проекту «Обіцяй собі берегти себе», та Марина Сєрик, дівчина, яка поборола РМЗ.

Щороку в Україні близько 15 000 жінок дізнаються про свій діагноз – РМЗ, і з кожним роком хвороба молодшає. Та, попри сумну статистику, вчасне діагностування та лікування захворювання на ранніх стадіях рятує життя у 95% випадках. Саме тому таким важливим є регулярний скринінг молочних залоз (УЗД або мамографія) та огляд у мамолога.

Про діяльність Благодійного фонду «Квітна» та заходи у боротьбі з РМЗ розповів Уріель Штерн: «Фонд розпочав свою роботу два роки тому і увесь цей час ми ведемо активну боротьбу з онкологічними захворюваннями грудей. Ми поставили перед собою високу мету – здорова українка. І впевнено до неї рухаємося. Всі наші проекти направлені на те, щоб жінкам було комфортно і зручно щороку проходити обстеження, адже це єдиний спосіб врятуватися від РМЗ. Ми працюємо за чотирма напрямками, які розкривають наші проекти: Національний проект «Медичне обладнання для НІР», де фонд збирає кошти на придбання сучасного високоточного обладнання для Національного інституту раку; проект «Пішла, щоб повернутися», де ми закликаємо соціально-активний бізнес проявити турботу про своїх працівниць і відправити їх на огляд; соціальний проект «Обіцяй собі берегти себе», головною метою якого є привернути увагу суспільства до такої глобальної проблеми як РМЗ, інформувати та мотивувати наших жінок регулярно перевіряти своє здоров’я у мамолога» – розповів засновник Благодійного фонду Уріель Штерн.

Марічка Падалко, учасниця проекту «Обіцяй собі берегти себе» вважає, що культура здорового способу життя в Україні зараз активно розвивається і приклади відомих людей мотивують оточуючих піклуватися про своє здоров’я. «Мені дуже приємно, коли дівчата кажуть, що завдяки моєму прикладу самі почали займатися спортом, виходити на пробіжки. Також сподіваюся, що мій приклад надихне дівчат більш ретельно піклуватися про своє здоров’я. Навіть якщо це врятує одне життя – я буду знати, що все недаремно», – розповідає телеведуча каналу 1+1.

«З роками ми більш прискіпливо ставимося до свого здоров’я. Тим більше зараз, коли екологія погіршується, спосіб і якість харчування змінюються не в кращий бік. Відбуваються зміни в організмі та його опір хворобам. Завдяки таким ініціативам приходить спокій до душі й ми в змозі жити далі, любити, ростити дітей, радіти світу, – розповідає Марина Поплавська, актриса «Дизель Студіо». – Я перевіряюся двічі на рік. Особливо потрібно це робити, коли є підозріле ущільнення. Щоб жити спокійно – сходи до мамолога. Не відкладай життя на потім!»

«Єдиний спосіб благодійності, що існує в Україні – фінансова допомога хворим – сьогодні вже неактуальний. Адже кількість хворих щороку сягає 15 тисяч, і допомогти кожній людині не зможе жодна організація. Тому наша мета – попередити, допомогти не захворіти, – зауважив директор БФ «Квітна» Григорій колодач. – Для цього ми створили і розповсюдили уже близько 5 тисяч інформаційних матеріалів у 13 населених пунктах України, соціальний проект за участю зірок було розміщено на 105 метролайтах, 70 сітілайтах, 29 білбордах. Ми залучилися підтримкою 19 партнерів та змогли зібрати більше 6 млн грн, які спрямували на допомогу нашим підопічним та на реалізацію кампаній».

Марина Сєрик, одна з жінок, якій допоміг БФ «Квітна» побороти рак молочної залози, розповіла про свій шлях від діагнозу до завершення лікування. Вчасна діагностика дала змогу зловити хворобу на ранній стадії і пройти повний курс успішного лікування. «Важливо проходити регулярний скринінг, оскільки саме він допомагає нам зберегти здоров’я. Не шкодуйте Вашого часу – ця година на рік може врятувати Вам життя», – зазначила Марина.

«У всіх розвинених країнах зараз активно розвивається та функціонує благодійна діяльність, яка підтримується на державному рівні. І це правильно. Лише у тандемі з благодійними фондами, внесками меценатів, пожертвуваннями звичайних людей та сприятливою політикою держави – глобальні задачі можуть досягнути успіху. На цьому базується світ, людські стосунки та добробут», ­– зазначив Уріель Штерн.

Рак — не вирок, його можна і потрібно перемогти!

Добавить комментарий