Ожиріння у жінок пов'язали з 4 видами раку

Довгострокове дослідження майже 74 тисяч жінок в постменопаузі показало, що кожні 10 років життя з надмірною вагою збільшують ризик раку на 7%. При цьому мова йде не про абстрактну загрозу, а про 10 конкретних видах раку, пов’язаних з ожирінням. Дослідження опубліковане в журналі PLoS Medicine.

Дослідження Women’s Health Initiative (WHI) було ініційовано Департаментом охорони здоров’я США в 1991 році. Дані, необхідні для оцінки впливу індексу маси тіла (ІМТ) на ризик розвитку різних видів раку збирали 12 років. За цей період у 6301 з 73,913 жінок діагностували злоякісні новоутворення, пов’язані з ожирінням: рак молочної залози, рак ендометрія, рак товстої і прямої кишки.

Вчені виявили, що кожні 10 років життя з надмірною вагою ведуть до 7-процентному зростанню ризику всіх видів раку, пов’язаних з ожирінням. Зокрема, при наявності ожиріння ризик розвитку раку молочної залози в постменопаузі збільшувався на 8%, а ризик раку ендометрія — на 37%.

Індекс маси тіла визначається співвідношенням маси тіла і росту: 18-25 кг / м² — норма, 25-29,9 кг / м² — надлишкова вага, 30 і більше кг / м² — ожиріння.

— Результати виглядають біологічно правдоподібними, адже тривалі періоди ожиріння підвищують у пацієнтів ризик і тяжкість всіх ключових факторів розвитку раку: гіпертензії (підвищеного артеріального тиску), резистентності до інсуліну (преддиабета), хронічних запалень, пошкодження ДНК і змін метаболізму гормонів, — каже Меліна Арнольд з Міжнародного агентства ВООЗ з вивчення раку. — Ми також виявили, що ризик розвитку раку залежить не тільки від самого ожиріння, але і від його ступеня.

Дослідники також попередили, що ІМТ не є ідеальною мірою жиру в організмі, і це може «обмежити узагальненість результатів».

— Ожиріння є найбільшою запобіжної причиною розвитку раку після куріння. Його пов’язують 10 різними типами раку: рак ендометрія (тіла матки), рак жовчного міхура, рак нирки, рак печінки, рак товстої кишки, рак шийки матки, рак яєчників, рак щитовидної залози, на лейкемію і рак грудей, — каже Фіона Осган з Британського центру досліджень раку. — Нове дослідження стосується тільки жінок, але з інших робіт ми знаємо, що підтримка здорової ваги допомагає знизити ризик захворювання і у чоловіків.

джерело likar.info

Добавить комментарий