Синдром Зіка можна зупинити

Команда дослідників з Університету штату Флорида, Університет Джона Хопкінса і Національного інституту здоров’я виявили існуючі лікарські сполуки, які можуть зупинити синдром Зіка від реплікації в організмі і від пошкоджень важливих клітин головного мозку, які призводять до вроджених дефектів у новонароджених.

Один з препаратів вже знаходиться на ринку в якості засобу для лікування солітера.

«Ми зосередилися на з’єднаннях, які мають найкоротший шлях до клінічного використання,» сказав професор БСС біологічних наук Hengli Тан. «Це перший крок на шляху терапевтичний засіб, яке може зупинити передачу цієї хвороби.»

Тан, поряд з Джона Хопкінса професора Го-Лі Мін і Хунцзюнь пісні і Національного інституту охорони здоров’я вченого Вей Чжен визначили дві різні групи з’єднань, які потенційно можуть бути використані для лікування синдрому Зіка — один зупиняє розмноження вірусу, а інший зупиняє вірус від знищення клітин мозку , звані також нейроновими клітинами.

Одним з виявлених сполук є основою для препарату під назвою Nicolsamide, медикаменту схваленого США, який не показав ніякої небезпеки для вагітних жінок і в дослідженнях на тварин. Це з’єднання зазвичай використовується для лікування солітера.

Теоретично ці препарати можуть бути запропоновані лікарями вже сьогодні, хоча тести як і раніше необхідні, щоб визначити конкретну схему лікування для інфекції.

Їх робота описана в статті, яка була опублікована в понеділок Nature Medicine.

Хоча вірус Зіка був виявлений в 1947 році, тоді було мало відомо про те, як він поширюється і його реальні наслідки для здоров’я людини — особливо серед вагітних жінок — до спалаху сталася в Південній Америці в минулому році. У Сполучених Штатах, було 529 випадків вагітних жінок, які заразилися Зіком, хоча більшість з них є подорожі пов’язані між собою. Станом на 24 серпня, було 42 локально переданих справ у Флориді.

Вірус, серед інших захворювань, може привести до мікроцефаліту у плода і народження дитини з серйозними вродженими дефектами. «Це настільки драматична і незворотна,» сказав Тан. «Імовірність Зіка-індукованої мікроцефалії, що стався не представляється, що висока, але коли це станеться, пошкодження жахливо.»

Дослідники у всьому світі багато працювати, щоб краще зрозуміти хвороба, — яка може бути передана як шляхом укусу комара, так і через сексуального партнера — а також не якісного медичного лікування.

Тан, Мін і Сун вперше зустрілися в аспірантурі 20 років тому і потрапив в контакт в січні, тому що Тан, вірусолог, мали доступ до вірусу і Мін і пісні, неврологів, мали коркових стовбурові клітини, вчені, необхідні для тестування.

Група працювала в прискореному темпі з дослідниками з лабораторії Мін і пісні, подорожі туди і назад між лабораторією Балтімора і Тан в Таллахассі, де вони були інфіковані клітинами з вірусом.

На початку березня група була першою командою, щоб показати, що синдром Зика дійсно викликав клітинні фенотипи відповідно до мікроцефалією, важким вродженим дефектом, де немовлята народжуються з набагато меншою черепною коробкою і головним мозком, ніж зазвичай.

Вони відразу ж поринули в подальшу роботу і спільно з Чжен НИЗ, експертом з питань лікарських сполук, щоб знайти потенційних методів лікування цього захворювання.

Дослідники скринінгу 6000 з’єднань, які були або вже схвалені FDA або перебували в процесі клінічного випробування, тому що вони можуть бути зроблені більш швидко доступними для людей, інфікованих Зика.

«Це займає роки, якщо не десятиліття, щоб розробити нові ліки», сказав Сон. «У такого роду глобальну надзвичайну ситуацію в області охорони здоров’я, у нас немає часу. Таким чином, замість того, щоб використовувати нові ліки, ми вибрали для скринінгу існуючих препаратів. Таким чином, ми сподіваємося створити терапію набагато швидше. »

Всі дослідники продовжують роботу над з’єднаннями і сподіваються почати тестування препаратів на тварин, заражених синдромом Зика в найближчому майбутньому.

Дослідження було підтримано Національним інститутом охорони здоров’я, Державного університету Флориди, Університет Еморі і Stem Cell Research Fund Меріленд.

Інші інститути, що сприяють дослідження є Чжецзян школи медицини університету в Китаї, Університет Еморі і Ікан школи медицини. Емілі Лі, аспірант Університету штату Флорида роботи з Танг, розділили перше місце в співавторстві з доцентом біології в Еморі Zhexing Вень і NIH вчений Мяо Сюй.

джерело

Добавить комментарий