Жінка має одну небезпечну звичку. В енергетичному сенсі віддавати «останню сорочку» і залишатися ні з чим. Причому не завжди це викликано саме необхідністю комусь допомогти. Іноді ми так віддаємо останнім того, кому це не особливо потрібно, щоб бути хорошою, в надії отримати любов, а іноді просто по дурості. Просто не помітила, як все сталося.

Часто процес такого віддання сповнений ентузіазму, вона на «хвилі», їй легко віддати. А потім вона немов різко падає вниз, осідає на мілину. Назвіть як завгодно, але енергії більше немає. Ні для кого.

І ось вона залишається порожньою, виснаженої, практично «голою», беззахисною. Незрозуміло, куди бігти, і чи вистачить сил взагалі кудись добігти. Чи то на якусь гарячу лінію дзвонити, мовляв, завезіть жіночої сили, заправте, будь ласка! Чи то розетку якусь знайти і хоч трохи зарядити батарею. Тільки знати б, де така розетка.

Зазвичай ми розуміємо, що спустошені, занадто пізно, набагато пізніше, ніж варто було б. Коли останні сили вже витрачені, а нових немає. І в даному випадку було б корисно мати певні критерії, червоні лампочки, які б спалахували, попереджаючи про швидке спустошення. Ось було б зручно, якби у жінок, як у автомобілів, починала блимати лампочка, коли їх сили закінчуються. Тоді можна було б вчасно заряджати і наповнитися, без шкоди для здоров’я і оточуючих. Але ми влаштовані інакше.

Зазвичай ми свої сили залишаємо цілком і повністю, іноді йдемо в мінус і лише потім розуміємо, що треба було відпочити і зарядитися. І немов ці самі автомобілі, «встаємо» в самий невідповідний момент посеред дороги і тим самим заважаємо іншим, створюючи пробки і збираючи прокляття — невже не могла вчасно заправитися? А крім того руйнуються і наші плани, ми кудись не встигаємо і проводимо багато часу даремно, чекаючи на допомогу і відновлюючи власну працездатність.

Адже набагато простіше і швидше було б вчасно залити паливо. Ключове слово — вчасно. Зрозуміти, що паливо добігає кінця — і заправитися.

У підсумку нам доводиться витрачати набагато більше сил і нервів на власне відновлення. Це жахлива звичка — спалювати своє «пальне» до останньої краплі, не піклуючись про завтрашній і навіть сьогодення. Не переймаючись і про близьких, адже наша енергія — це їх «їжа». Ми своєю енергією будинок наповнюємо, її ж в улюблених людей вкладаємо. Не переймаючись про саму себе, взагалі про себе забуваючи, відкладаючи себе в самий кінець черги страждущих. Тільки ось як цих стражденних прийняти і як їм допомогти, якщо у вас самої немає ніяких сил? Чи можна якось розпізнати, що твої сили закінчуються? Так, якщо навчитися себе чути і розуміти. Так, якщо відслідковувати свій стан. Так, якщо жити в «ручному» режимі, а не на автопілоті.

Є багато різних ознак того, що наближається емоційна яма. Розповім найчастіші.

Отже, вам терміново необхідно заправити свій бак, якщо:

1. Вас дратують інші люди. Неважливо, близькі або незнайомі, може бути, ви просто бачите випадкові публікації в соцмережах від незнайомців, і навіть вони вас дратують, що вже говорити про близьких.

2. Ви погано спите ночами від різних думок, не можете заснути (і неможливість повноцінно відпочити вночі ще сильніше спустошує вас). Безсоння — завжди ознака виснаження.

3. Ви погано виглядаєте. Наше емоційний стан і наповненість читаються в погляді. Якщо ж він потух — значить, пора на заправку.

4. Ви занадто мало їсте або взагалі забуваєте поїсти. Колись вам, не до того, є справи важливіші, немає апетиту. Ось і ходите з порожнім баком і порожнім шлунком.

5. Ви їсте занадто багато, не розбираючи, що саме потрапило до вас в рот, що не відчуваючи смаку їжі. Небезпечний ознака, до того ж призводить до зайвої ваги і харчових розладів.

6. У вас проблеми з приготуванням їжі — вона виходить несмачною або не виходить взагалі. Готувати немає бажання, настрою. Зазвичай це говорить про те, що необхідно чимось себе наповнити якомога швидше.

7. У вас вдома вмирають кімнатні рослини. Ви начебто все робите, а вони ніяк не хочуть рости і жити. Зазвичай таке буває у жінок, які з собою і своєю жіночою сутністю не в ладах. І це симптом того, що пора зайнятися собою.

8. У вас немає бажання зовсім займатися з чоловіком любов’ю. Ось просто немає і все. І будь-які натяки, дотики — вас сильно дратують. Це може і не бути симптомом, якщо у вас завжди були невеликі потреби в сексі, або ви з чоловіком дотримуєтеся утримання. Але якщо зазвичай таке бажання буває, а тут раптом раз — і довго його немає — це дзвіночок. Але примушувати себе не треба. Спершу треба заправитися.

9. Ви хворієте. Іноді це єдиний спосіб нашого організму достукатися до нас і випросити для себе перерву. Насильно укласти вас в ліжко і змусити відпочити. Тому будь-які нездоров’я — головний біль, нежить, шкірні проблеми — це завжди дзвінок про те, що про себе потрібно терміново подбати.

10. Вам все лінь. Коли не хочеться мити посуд, прибирати і навіть приймати душ — це ознака серйозного стомлення. Особливо якщо ви чогось навіть хочете, але ніяк не можете себе змусити — значить, вам необхідний правильний відпочинок, не просто в телефоні посидіти.

11. Депресивні і песимістичні думки. Чи помічаєте в своїй голові такий настрій? Терміново-терміново-терміново починайте наповнювати себе енергією, поки всі ці думки не матеріалізувалися.

12. Ви ніяк не можете прокинутися вранці і постійно хочете спати. Це сигнал перевтоми, спустошеності — і серця, і паливного бака.

13. Ви зриваєтеся на близьких. Якщо ви раптом кричіть на чоловіка, дітей, батьків — тут явно щось не так, причому вже давно. І близькі ні до чого. Просто ви знеструмлені, і страждають від цього все.

14. Ви не хочете спілкуватися ні з ким. Жінки люблять спілкуватися. Звичайно, хтось тільки з близькими, а хтось — з усіма підряд. Але якщо жінці не хочеться розмовляти взагалі, і триває це більше пари годин — швидше за все, щось не так.

15. Ви не хочете доглядати за собою. Коли вам лінь розчесати волосся або переодягнути забруднений майку, не хочеться вбиратися, коли ви вже сто років не приводили в форму брови і не завдавали крем, це симптом виснаження в небезпечній фазі.

16. Ви все гроші витрачаєте на інших. Далі вам зарплату або чоловік видав купку грошей, ви пішли в магазин. Що купили? Доньці плаття, синові Лего, чоловікові сорочку, додому фіранку, продукти, квартплата … І гроші скінчилися! А собі? Нічого. Нічого не сподобалося, грошей не захопило, часу не було. Небезпечний симптом!

17. Вам нічого не хочеться. У магазині вас нічого не чіпає для себе — ні сукні, ні взуття, ні прикраси, ні книжечки. Вас запитують, що вам подарувати, а ви не знаєте чого захотіти. Обережно! Небезпечний стан!

18. Ви собі не подобаєтеся. На таке тіло не хочеться нічого купувати, така особа не хочеться фарбувати і таке волосся не хочеться заплітати. У дзеркало виглядати не хочеться, а тим більше фотографуватися. Тривожна ознака! Так, може бути вам є куди прагнути в своєму зовнішньому вигляді, але якщо він викликає такі почуття, то це привід задуматися про свою наповненості.

19. Підвищена тривожність. Чи відчуваєте надмірну паніку і прагнення все контролювати, чого б це не стосувалося? У грудях занепокоєння, страх, хвилювання — і робити нічого не можете? Значить, спустошені і немає всередині сили, здатної допомагати вам і вашим близьким, захищаючи їх.

20. Зручний одяг. Вибираєте одяг не за принципом «подобається», а по зручності, щоб можна було і стеля побілити, і побігати за собакою, і підлогу вимити, і руки об поділ витерти, і щоб забруднити було не шкода? Здається, ви звернули не туди …

21. Занадто швидкий темп. Відчуваєте, що не живете, а біжите — то на роботу, то в дитячий сад, то за трамваєм? І навіть в ванну ходите майже як в армії — встигнути за 60 секунд все? Значить, пора сповільнитися і відпочити.

22. Занадто багато «треба» в голові? Треба це і те, повинна зробити це і ось це, зобов’язана тут і там … Бережіться, це ознака того, що ви йдете не туди і не так.

23. Все сама. Як тільки в вас виникає бажання зробити всій самої, бо ніхто не зробить нормально, як тільки ви починаєте думати про те, як шкода, що ви всього одна, краще б вас було хоча б дві або десять, як тільки ви перестаєте просити допомоги і довіряти — ви дуже швидко спалюєте все накопичене. Тому це теж небезпечний сигнал і провісник. Захотіла зробити все сама? Будь готова інтенсивно себе наповнювати, теж сама. За тебе ось це точно ніхто не зробить.

24. Обговорення та засудження. Спіймали себе на тому, що комусь перемили кістки? Обговорили уряд, сусідок і зірок, засудили всіх, хто неправий? Вважайте, що одним махом спалили всі свої сили. У цей момент вам може бути навіть добре і весело, а слідом прийде повне спустошення.

Побачили себе в якомусь з пунктів? Терміново на заправку. Терміново дайте собі можливість полежати у ванні без почуття провини, знайдіть можливість прогулятися на природі, і краще на самоті, почитати книгу, подивитися фільм.

Зробіть щось приємне і марне в загальному розумінні — тому що насправді це і є найкорисніше. І якщо ви будете це найкорисніше ігнорувати на догоду більш соціально схвалюваного — чекайте біди.

Часто дівчинки, які кілька років прожили незрозуміло як, без жодного палива, в режимі «треба-повинна-зобов’язана», працюючи з ранку до ночі без вихідних, думають, що все це напруга можна компенсувати за два тижні відпустки. Рік труну себе і своє здоров’я надмірними навантаженнями, а потім два тижні на пляжі і як новенька. Але це так не працює.

Я знаю дуже багато випадків, коли жінки звільнялися з таких висмоктують всі сили місць і … Рік-два-три нічого не робили. Взагалі. Спали, їли, навіть вдома лінь щось робити. Цілковита деградація? Ні. Симптом того, що вони перевитрачали власні сили на кілька років вперед. І організм вимагає відпочинку в такий категоричній формі. Якщо йому це дати і не відчувати провини — з часом сили знову з’являться. Якщо звичайно, наповнювати себе, берегти, пестити і леліяти. Але краще не допускати таких ситуацій.

Не чекайте повної зупинки двигуна і всіх систем! Як і з машиною, постійно займайтеся собою і дбайте про себе. І стежте за тривожними дзвіночками, відстежуйте ознаки свого спустошення. Пам’ятайте, коли ви піклуєтеся про себе, тим самим ви дбаєте і про ваших близьких! Особливо актуально це для матусь, які звикли себе закинути подалі на багато років і сподіваються, що зможуть таким чином зробити когось щасливішим.

Знайшли у себе хоч одну ознаку? Займіться собою прямо зараз. А якщо ознака не один? Відкладіть усі і відразу. І надайте самій собі швидку допомогу.

джерело

Добавить комментарий