wearable-lab-2.jpg.1400x1400

Американські інженери Масcачусетського технологічного інституту представили нову «мобільну лабораторію», яка як датчик кріпиться на щоці хворого й дозволяє проводити безперервний контроль його біомаркерів.

«Мобільна лабораторія» складається з чотирьох модулів: біохімічних датчиків, цифрових датчиків, мобільних обчислювальних модулів і модулів зворотного зв’язку.

Апарат кріпиться на щоці пацієнта поруч з губою, що дозволяє ґаджету збирати зразки слини й доставляти їх до рулону індикаторного паперу. При контакті зі слиною папір змінює свій колір залежно від наявності та концентрації певної речовини. Зміни кольору паперу фіксуються вбудованими датчиками, робляться знімки, які відправляються на мобільний додаток, де алгоритм розраховує всі зміни.

wearable-lab-overviewfinal-1.png.1400x1400

Основна перевага такої біо-цифровий «мобільної лабораторії» полягає в забезпеченні безперервного моніторингу стану здоров’я людини в реальних умовах. Пристрій є багаторазовим й дозволяє визначити серцевий ритм, молекулярну реакцію організму, наприклад, шляхом вимірювання рівня кортизолу при стресі, провести електроміографію, визначити когнітивні здібності людини з точки зору уваги й емоцій та багато інших медичних обстежень.

 

Джерело: MIT MEDIA LAB

Добавить комментарий