Дерматоонколог Інституту дерматокосметології доктора Богомолець Світлана Дячук розповіла БФ КВІТНА про те, що засмага може бути як корисною, так і шкідливою для організму. Зараз починається оксамитовий сезон і багато хто відправляэться у відпустки. Як правильно засмагати, щоб відпочинок приніс тільки користь, розповідає Світлана Дячук.

«Засмага у невеликій кількості дуже корисна для здоров’я — вона і покращує настрій, і піднімає імунітет. Сам меланін (речовина, що виділяється при засмазі) є антидепресантом і навіть протираковим засобом у нашому організмі, перешкоджає появі ракових клітин. Але надмірна його кількість призводить до абсолютно протилежного результату. Надмірна засмага — поняття абсолютно індивідуальне, яке залежить від типу шкіри кожної людини.

Для володарів світлої шкіри навіть 15 хвилин на сонці можуть призвести до опіку, в той же час люди з темнішою шкірою можуть проводити на сонці набагато більше часу і при цьому засмага буде природньою і корисною», — підкреслює Світлана Дячук.

Для того, щоб засмагати із задоволенням і користю перед тим, як відправитися на відпочинок, зверніться до дерматолога для визначення типу шкіри Вас і Вашої дитини. Це може вберегти Вас від неприємностей на курорті і від проблем зі сонячними опіками.

Так само Світлана Дячук перерахувала прості, але обов’язкові правила для засмаги:

— Візьміть із собою фотозахисний крем (для кожного члена сім’ї окремий, з урахуванням типу шкіри);

— Носіть фотозахисний одяг (одяг світлого кольору, можливо, з довгим рукавом);

— Дотримуйтеся режиму дня (вранці і ввечері загар безпечніший, в обідній час навіть захисний крем і тінь не зможе вберегти Вас від опіку).

Якщо все ж стався сонячний опік, не намагайтеся самостійно визначити ступінь і надати допомогу, зверніться до лікаря — можливо, Вам знадобиться серйозніша допомога.

«Чудового і здорового відпочинку Вам!», — бажає дерматоонколог Світлана Дячук.

Добавить комментарий