сосок 1

Випадки, коли у людини є третій і більше сосків, доволі поширені (приблизно у 5% населення), але багато людей з додатковими сосками можуть навіть і не усвідомлювати, що вони у них є.

Полімастія, політелія або додатковий сосок – патологія, яка вказує на один або кілька сосків в доповнення до двох основних на грудях.

Ця патологія частіше зустрічається у чоловіків аніж у жінок. У більшості випадків додаткові соски набагато менш розвинені, ніж основні. Тому люди їх часто приймають за родимки.

Найчастіше додатковий сосок зустрічається близько грудей, в пахвовій западині та в районі геніталій. Але існують випадки, коли вони були на руках і ногах.
Сосок 4

Існують наступні категорії додаткових сосків:

Перша категорія – полімастія

У соска цієї категорії спостерігається ареола й наявність тканини додаткових грудних залоз. Це вказує на те, що додатковий сосок повністю розвинений як груди.

Друга категорія

У додаткового соска другої категорії навколо нього немає ареоли, хоча тканина під соском присутня.

Третя категорія

У додатковому соску третьої категорії присутня тканина молочної залози, але фактичний сосок не сформований.

Четверта категорія

У цій категорії грудна тканина сформована, але ні соска, ні ареоли немає.

П’ята категорія (псевдомама)

У додаткового соска п’ятої категорії є ареола навколо області соска, але замість тканини молочної залози – жирова тканина.

Шоста категорія (політелія)

Додатковий сосок шостої категорії не має ні ареоли, ні тканини молочної залози, лише сосок.

эмбрион

Причини виникнення третього або додаткового соска

Звичайні соски, і позаштатні також, розвиваються ще в утробі матері.

Це відбувається на 4 тижні вагітності, коли дві молочні лінії зародка починають згущуватися. Молочні лінії складаються з ребристої тканини ектодерми й в підсумку стануть частиною шкіри дитини.

Дві смужки тканини на грудній клітці, відомі як «грудні відростки», регресують внутрішньоутробно, таким чином утворюючи два правильних соска. Однак трапляється, коли вони не повністю регресують, що призводить до утворення додаткових сосків.

Діагностика додаткового соска

Багато людей можуть самостійно діагностувати патологію, оскільки сосок може виглядати так само, як і звичайний, і розташовується близько грудей.

Однак, якщо сосок неточно виражений (друга, третя, четверта категорії) і людина має сумніви, необхідно записатися на прийом до мамолога для точного визначення патології.

Жінки зможуть відчувати дискомфорт у додаткових сосках у період гормональних змін (статеве дозрівання, менструація, вагітність і менопауза). Під час лактації молоко також може з’явитися і в третьому соску.

У разі будь-якого дискомфорту в області додаткового соска: больові відчуття, затвердіння соска, поява додаткових утворень (грудочок) або висипу – необхідно терміново звернутися до лікаря.

Також, якщо у жінки є один або кілька додаткових сосків, то при кожному регулярному обстеженні молочних залоз, лікар повинен перевіряти й патологічні соски. Це стосується і чоловіків – їм теж необхідно регулярно обстежуватися у мамолога.

сосок 2

Ускладнення

Хоча це рідкість, але в деяких випадках додатковий сосок може бути ознакою вродженого дефекту молочної залози або злоякісного росту пухлини. Ген Скараманга – це ген, який може призвести до утворення додаткового соска, а також до того, що в додатковому соску може утворитися рак молочної залози.

Деякі типи додаткових сосків, такі як політелія (шоста категорія), можуть бути пов’язані з різними захворюваннями нирок, такими як термінальна стадія ниркової недостатності або з раком ниркових клітин.

Ось чому важливо відзначати будь-які зміни або дискомфорт, що викликані третім соском, і спостерігатися у мамолога.

Лікування

Третій сосок рідко є ознакою будь-якої проблеми зі здоров’ям, тому його видалення зазвичай пов’язане з естетичними причинами.

Однак, у випадку з медичними порушеннями, лікар може порекомендувати видалення соска хірургічним шляхом або призначити медикаментозне лікування для усунення основної причини.

Видалення додаткового соска зазвичай включає в себе неінвазивну амбулаторну операцію.

 

Джерело: MedicalNewsToday

Добавить комментарий