Вчені з’ясували, що тривалість життя і передчасне старіння можна прогнозувати по змінам, що відбуваються в ДНК людини. Не менш важливою причиною передчасного старіння, на їхню думку, є спосіб життя, який веде людина.

ЗМІНИ У ДНК ВПЛИВАЮТЬ НА ТРИВАЛІСТЬ ЖИТТЯ

Відомо, що з віком в ДНК людини відбуваються зміни, і чим старше він стає, тим більше таких хімічних змін відбувається. Група вчених з університету Единбурга на підставі проведених досліджень з’ясували, що існує зв’язок між тривалістю життя і цими змінами.

«Це нове дослідження розширює наше розуміння довголіття і здорового старіння. Примітно, що ми виявили новий показник передчасного старіння, який допоможе прогнозувати тривалість життя поряд з різними факторами на зразок куріння, цукрового діабету і хвороб серцево-судинної системи », — говорить провідний автор наукової роботи професор Ян Дірі.

Фахівці Единбурзького університету спільно зі своїми колегами з США і Австралії протягом 14 років проводили аналіз крові 5 тис. Літніх людей. В результаті їм у далось виявити залежність раннього запуску «годин старіння» від такої хімічної модифікації ДНК, як метилювання. Відзначається, що при даній модифікації послідовність ДНК не змінюється, однак це не применшує її важливу роль в біологічних процесах, що відбуваються в людському організмі, так як вона здатна впливати на «включення» і «вимикання» тих чи інших генів.

Оскільки такі зміни при метилировании відбуваються протягом усього життя, то по ним можна визначити біологічний вік людини і порівняти його з віком реальним. Ця робота проводилася вченими в чотирьох незалежних дослідженнях. В результаті, як і очікувалося, менша тривалість життя виявилася у людей, чий біологічний вік перевищував той, що був насправді. Іншими словами, фактичний стан здоров’я не відповідало віковій нормі, тобто їх «годинник йшли швидше». У тих же, у кого біологічний і фактичний вік соответсвовали один одному, тривалість життя була більше.

Цікаво й те, що даний зв’язок простежувалася і після виключення факторів ризику, які згубно впливають на здоров’я людини, таких як куріння, цукровий діабет і серцево-судинні захворювання.

«Ми розглянули зв’язок між« годинами »ДНК і тривалістю життя людини. Але в даний час ми поки не знаємо, наскільки сильно на хід біологічного годинника і наближення смерті впливають такі змінні, як спосіб життя або генетичні чинники », — розповів один з учасників дослідження д-р Ріккардо Маріон.

При цьому він додав, що вичерпні відповіді на ці питання, планується знайти в наступних дослідженнях.

ОФІСНІ РОБОТА ПІДВИЩУЄ РИЗИК ПЕРЕДЧАСНОМУ СМЕРТІ

Як би там не було, але не можна не відзначити, що малорухливий спосіб життя надає згубний вплив на біологічний вік людей. А наслідки гіподинамії в сучасному світі набувають з кожним роком все більш загрозливих масштабів. Наприклад, за статистикою в Британії щорічно з цієї причини вмирає близько 90 тис. Чоловік, пише ізаніе Daily mail.

У групі особливого ризику знаходяться люди, які через специфіку своєї професії змушені перебувати в нерухомості протягом усього робочого дня. Наприклад, за даними дослідників Кембриджського університету, робота в офісі підвищує ризик передчасної смерті на 60 відсотків.

Щоб компенсувати збиток, що наноситься їхньому здоров’ю через щоденного сидіння за столом, необхідно кожну годину протягом робочого дня робити фізичні вправи. Як вважають вчені, 10-15 хвилин на біговій доріжці або велотренажері могли б вирішити проблему в цьому випадку. Адже за офіційними даними совренние британці проходять пішки не більше половини милі в день, що на третину менше, ніж було 30 років тому.

Міністр охорони здоров’я Британії Джеремі Хант в своєму інтерв’ю виданню Telegraph заявив, що постійно носить при собі фітнес-трекер, щоб мати можливість контролювати свої щоденні 10 тис. Кроків (5 миль). Г-н Хант вважає реальною проблемою те, що у населення Британії спостерігається значне зниження рівня активності, в той час як відомо, що в довгостроковому режимі невеликі поліпшення в способі життя можуть запобігти розвитку серйозних захворювань, таких як діабет або деменція.

«Багато людей сьогодні намагаються відстежувати, скільки кроків вони проробляють щодня. Однак, найкраще присвячувати руху і ходьбі більшу частину вашого повсякденного життя », — сказав він.

На цьому тижні були опубліковані результати ще одного дослідження, проведеного вченими з Університету Гетеборга. Дослідники виявили, що відсутність фізичних вправ поступається тільки тютюнопаління в рейтингу винуватців ранньої смерті чоловіків середнього віку. Курців і ведуть малорухомий спосіб життя об’єднує низька аеробна здатність. На думку дослідників, активні й ті, що достатня кількість кисню люди мають найвищі шанси дожити до глибокої старості.

Як бачимо, висновок вчених очевидний — збільшення фізичної активності у вільний час і здоровий спосіб життя здатні благотворно впливати на біологічний вік людини, а значить, і збільшувати тривалість життя кожного з нас.

джерело

Добавить комментарий