Домашній пил може викликати рак та інші захворювання

У США вчені з Університету Джорджа Вашингтона (George Washington University) провели глобальний аналіз досліджень домашнього пилу, проведених в 14 штатах країни, і з’ясували, що цей пил куди небезпечніше, ніж може здатися на перший погляд.

У ній не тільки живуть бактерії, найпростіші і пилові кліщі, а й містяться залишки всіх тих хімічних сполук, з яких складаються предмети в будинку. Ці сполуки часто можуть бути токсичні для людини, а також викликати найрізноманітніші захворювання, в тому числі і рак.

Наукова група провела аналіз 27 різноманітних досліджень, присвячених домашнього пилу і її складу. За словами провідного автора роботи Амі Зоти (Ami Zota), це перший комплексний аналіз того, залишки яких хімікатів присутні в домашнього пилу. З’ясувалося, що ці хімікати представлені в основному 4 групами — це, перш за все, фталати, потім фенольні сполуки, далі добавки, що додають різних предметів вогнетривкі властивості (одна з знайдених добавок може викликати рак) і фтор речовини. Всього було виявлено 45 потенційно токсичних сполук, які містяться в різних побутових предметах, потрапляють в повітря, а потім і в пил. У 90% зразків були присутні як мінімум 10 шкідливих речовин, в тому числі і викликає рак вогнезахисна добавка.

За словами авторів, домашній пил може служити додатковим фактором для розвитку різних захворювань. Люди можуть не знаючи того, вдихати або ковтати шкідливі сполуки або навіть вбирати їх через шкіру. У зоні ризику знаходяться насамперед маленькі діти, так як вони повзають або грають на підлозі і часто облизують руки. Співавтор дослідження Вина Сінгла (Veena Singla) додала, що різноманітність і концентрація шкідливих речовин в пилу стали для неї шоком і закликала замінювати ті побутові предмети, які містять ці речовини, на ті, які виготовлені з більш безпечних матеріалів.

ДЖЕРЕЛО

Добавить комментарий