70821682_435786193726058_6579963173909037056_o

Львівський центр громадського здоров’я та Благодійний фонд «Квітна» підписали меморандум про співпрацю. Метою співпраці є координація зусиль, спрямованих на підвищення обізнаності щодо профілактики, ранньої діагностики та ефективного лікування раку молочної залози в Україні.

«Онкологічні захворювання у Львівській області, як і в Україні в цілому, характеризуються високим рівнем смертності у зв’язку з пізньою діагностикою, значною інвалідністю та витратами бюджетних коштів на паліативне лікування онкохворих», — зазначає директорка Львівського обласного центру громадського здоров’я Мар’яна Служинська.

Вона також додала, що питання онкопревенції стало пріоритетним. Відтак, було створено шість скринінгових центрів із сучасними мамографами та УЗД-апаратами, які дозволяють виявити, діагностувати недугу та почати лікування на ранніх стадіях.

«Сьогодні ми можемо не лише провести безкоштовні огляди для жителів області, а й створити онлайн медичну карту і відслідковувати недуги в динаміці. Ми також проводимо тренінги та навчання для сімейних лікарів, провадимо інформаційно-просвітницьку діяльність. І, звісно ж, залучаємо мережу партнерів, задля максимально ефективного вирішення проблеми високої смертності від раку молочної залози», — наголосила Мар’яна Служинська.

«Підписання Меморандуму про співпрацю з Львівським обласним Центром громадського здоров’я є важливим кроком і його плоди ми можемо вже побачити. Адже завдяки співпраці розміщено 600 постерів у медичних установах Львівщини, соціальну рекламу у центрі міста Лева, а також в області. Відтак, на цьому прикладі ми бачимо, що лише консолідувавши зусилля громадськості, фондів, організацій різного рівня та держави можливо досягти значних результатів у інформуванні жінок та знизити рівень захворюваності, а також смертності від раку молочної залози», — наголосив Григорій Колодач, директор Благодійного фонду «Квітна».

Нагадаємо, раніше БФ «Квітна» вже підписали меморандум з Центром громадського здоров’я України та Київським центром громадського здоров’я. Відтак у рамках співпраці організовано низку спільних інформаційно-просвітницьких  заходів.

Добавить комментарий