сковорода

Готуючи смачні та корисні страви для своєї родини, господиня, зазвичай, навіть не підозрює на яку небезпеку може наразити себе та оточуючих, використовуючи посуд з антипригарним покриттям з PFOA.

Використання американцями PFOA (політетрафторетилен і перфтороктанова кислота) у виробництві тефлонових сковорідок та каструль призвело до справжньої революції на ринку посуду. Синтетичною речовиною, яка використовується у військовій промисловості, почали покривати посуд, роблячи його поверхню гладкою та вологовідштовхуючою. Це дозволило зменшити використання жиру під час смажіння й полегшити миття посуду.

Але згодом, провівши масштабні дослідження, ті ж американці дійшли висновку, що випаровування під час нагрівання такого посуду мають дуже небезпечні наслідки для людей. Все тому, що PFOA десятиліттями не розкладається, осідаючи в навколишньому середовищі та організмі людини. Часточки PFOA у 10 разів отруйніші ніж гази під час газових атак.

Дослідження PFOA показали, що люди, які зазнали впливу цього хімікату здебільшого мають такі проблеми зі здоров’ям:

  • Захворювання щитовидної залози;
  • Високий рівень холестерину;
  • Проблеми зі здоров’ям у дітей та немовлят;
  • Рак сечового міхура, нирок та яєчок;
  • Пошкодження та захворювання печінки;
  • Гіпертонія;
  • Коліт.

З 2015 року виробники антипригарного посуду офіційно припинили використання PFOA в створенні тефлонових сковорідок. Але по факту, PFOA все ще використовується у виробництві антипригарного посуду, та вже не в якості основного компоненту і з допустимим температурним рівнем – 200 градусів.

Нагріваючись вище 200 градусів, сковорідка вибіляє незначні часточки PFOA.

Альтернативою тефлоновим пательням є посуд з титановим, гранітним, керамічним, чавунним покриттям. Ці матеріали навіть при високих температурах не виділяють канцерогенних випарів. Також безпечним для здоров’я людини є посуд з нержавіючої сталі з маркуванням 18/10.

 

Джерело: American Cancer Society

Добавить комментарий