кк

Тисячі видів раку пропускаються щотижня, тому що через карантин пацієнти не звертаються до свого сімейного лікаря і не проходять профілактичні скрининги по виявленню онкологічних захворювань.

Компанія «Cancer Research UK» заявила, що число випадків, коли лікарі направляли пацієнтів на терміновий огляд, скоротилося на 75% від початку спалаху коронавірусу.

Сара Вулно з «Cancer Research UK» повідомила, що кожного тижня пропускається близько 2300 видів раку, що згодом призведе до запущених і неоперабельних стадій у пацієнтів.

«Ми починаємо бачити непередбачені наслідки. У нас дві проблеми: люди не звертаються за допомогою і призупинення профілактичних скринінгів у лікарнях. Таким чином, ми не виявляємо ракові захворювання так рано, як хотілося б. Тому закликаємо, якщо ви підозрюєте рак, будь ласка, зверніться за допомогою до лікаря негайно».

«Коли пройдемо через пік пандемії, нам знадобляться величезні зусилля, аби забезпечити хворим на рак послуги, в яких вони будуть потребувати. Оскільки пізня діагностика негативно впливає на виживаність онкохворих».

Пояснюючи причини різкого падіння діагностування раку, вона сказала: «Ми вважаємо, що переважна більшість хворих людей не підозрюють, що мають рак. А також, можливо, деякі сімейні лікарі не відправляють пацієнтів на скринінги».

Також вона додала, що крім призупинення діагностування онкологічних захворювань, великою проблемою є й відкладання планових онкологічних операцій.

Голова The Academy of Medical Royal Colleges  Керрі МакЕвой сказала: «Ми дуже стурбовані тим, що пацієнти, не звертаються в інститути раку за медичною допомогою. Вони або не хочуть бути тягарем, або бояться підхопити вірус».

Нік Стріп, керівник відділу аналізу стану здоров’я в ONS, сказав, що знадобляться роки, аби з’ясувати, чому так багато людей помирає, не дивлячись на відсутність коронавірусу.

 

Джерело: MailOnline

Добавить комментарий