sobaka-diagnostiruet-rak-prostatyi

Знайомтеся, це Люсі — чарівна суміш грації лабрадора і добродушності ірландського спанієля. Люсі любить грати в м’яч, гратися на траві і … .діагностіровать рак … по запаху.

Як повідомляє CNN, дослідники відібрали Люссьє за її високу здатність до навчання і цікавий характер. Протягом 7 років собаку навчали діагностувати рак сечового міхура, нирок і простати, використовуючи тільки свій нюх. Неймовірно, але експеримент увінчався успіхом!

На сьогоднішній день Люсі з легкістю визначає пацієнтів, хворих на рак сечового міхура, нирок або простати, точніше багатьох діагностичних лабораторій, а головне — набагато швидше.

Справжня «чотиринога лабораторія» діагностує рак з точністю до 95%. Радує, що Люсі і її дар не єдиний випадок.

Вся справа в тому, що при раку сечового міхура, нирок або простати в сечу потрапляють специфічні для онкопроцесу з’єднання, які відсутні в аналізі сечі в нормі.

Чуйний ніс собаки, завдяки його 300 млн нюхових рецепторів, здатний уловлювати ці леткі сполуки, що піднімаються над зразком аналізу сечі. Так собака може визначати, що пацієнт, який здав цей аналіз, хворий на рак.

sobaki-diagnostyi

Цікаво, що для точності експерименту, дослідники пропонували чотириногим діагностам аналізи пацієнтів одного віку і зі схожими симптомами, щоб виключити ймовірність того, що собаки просто вловлювали специфічні запахи «старості», застійних процесів і т.д ..

Такого роду дослідження тривають з 1989 року. За останні 26 років здатність собак діагностувати рак за запахом вивчалася у Франції, США (Каліфорнія), Італії.

Результати повсюдно отримані дуже схожі — собачий нюх дійсно унікальний природний інструмент, який допоможе не тільки виховувати для кожного бажаючого чарівний домашній «детектор раку», а й, вивчивши будову і принципи такої виняткової точності собачого нюху, створити його електронний аналог, прилад, який міг б похвалитися такою ж точністю і простотою роботи.

джерело

Добавить комментарий