WymwsnTwhi3b

Нове дітище компанії Apple, представлений нещодавно iPhone 7, демонструє принцип «все нове — це добре забуте старе». Це про «інноваційних» навушниках, які назвалися AirPods, які представляють собою чергову варіацію добре знайомого типу бездротових гарнітур, настільки популярних на початку 2000-х років. Так, невеликого розміру, так, водостійкі, але яке відношення ці bluetooth-навушники мають до нашої тематики?

Все дуже просто — вчені, не перший рік вивчають вплив малопотужних радіохвиль (а передача даних по протоколу Bluetooth побудована саме на цьому принципі) на біологічні процеси в організмі людини, стурбовані через потенційно вагомого розширення кількості користувачів таких пристроїв.
Причина настороженості проста: дослідження показують, що з плином часу таке випромінювання «зношує» гематоенцефалічний бар’єр, який необхідний для захисту мозку з хімічних токсинів.

«Ми граємо з вогнем», — так ємко коментує новинку доктор Джоел Московіц, професор UC Berekely School of Public Health в своєму інтерв’ю британському виданню Дейлі Мейл Онлайн. І продовжує: «Ви ставите джерело НВЧ-випромінювання поряд з вашим мозком».

Точна частота на якій працює AirPod через Bluetooth ще не оприлюднена. І інженери Apple, як і директора з маркетингу наполягають на тому, що, так як вони використовують Bluetooth, мікрохвильові викиди знаходяться в межах встановлених законодавством норм і потужність сигналу значно нижче, ніж у СВЧ-печі.

Московіц попереджає, що понад 200 вчених, які вивчають вплив електромагнітних полів вважають найбільш поширені в світі директиви FCC недостатніми для захисту здоров’я людини.
Результати дослідження не є нічим нового — це явище вивчалося протягом декількох десятиліть, пояснює доктор Московіц.

«Це як знову відкрити, що випромінювання Bluetooth шкідливо і спробувати забути про це, тому що ми не знаємо, як впоратися з цим з точки зору державного регулювання».

Незважаючи на всі запевнення фахівців Apple, доктор Московіц залишається категоричним щодо нової-старої технології: «По суті я рекомендую використовувати дротові гарнітури або гучного зв’язку використання стільникових телефонів, а не бездротових навушників-вкладишів». А далі кожному, хто обере новий Айфон, вирішувати самостійно …

ДЖЕРЕЛО

Добавить комментарий