Завідувач Центром сучасної мамології Лікарні ізраїльської онкології Lisod Андрій Жигулін розповів Благодійному фонду КВІТНА, що робити, якщо виникли підозри на наявність пухлини в молочній залозі. Ця серйозна проблема — досить поширена, оскільки рак молочної залози займає лідируюче місце серед пухлин у жінок.

«Тут дуже важливо правильно побудувати діагностичний процес, оскільки тільки це дає гарантію максимального ефекту», — говорить доктор Жигулін. — «В Україні сьогодні, на щастя, існують можливості — є досить багато кваліфікованих лікарів і хорошого устаткування».

Кожен пацієнт несе відповідальність за своє здоров’я. Він повинен бути освіченим, ставити правильні запитання, але дати відповідь на них може тільки лікар. Перелік запитань, які варто задати мамологу.

«Завдання лікаря — запропонувати вам оптимальне обстеження та оптимальне лікування. Він повинен обговорити з вами всі подробиці, розповісти про всі позитивні та негативні моменти, попередити і супроводити вас на цьому нелегкому шляху. Але ви повинні знати, що в будь-якому випадку в кінці цього шляху має бути одужання. І ось тут дуже важливо звернутися на ранньому етапі хвороби. Чим раніше хвороба виявлена, тим більша ймовірність того, що ми її вилікуємо, і зможемо це зробити дуже ефективно», — підкреслює Андрій Жигулін.

«Не бійтеся звертатися до лікарів, робіть це осмислено і сміливо. Біжіть до них!»

Добавить комментарий