1

Вірус папіломи людини — одна з найпоширеніших інфекцій жіночої статевої системи. Статистика свідчить, що у понад 70% жінок у всьому світі діагностують цей вірус. Передається він найчастіше статевим шляхом, але можливо так само зараження і через дотики, предмети — побутовим шляхом. У зоні підвищеної небезпеки знаходяться люди, які часто змінюють статевих партнерів. Найбільша небезпека вірусу полягає в тому, що бар’єрні методи контрацепції (презервативи) не можуть повністю убезпечити від зараження ВПЛ.

Папіломавірус є досить небезпечним, оскільки може призвести до онкологічних захворювань. З усіх наслідків, пов’язаних з папіломавірусом людини, найнебезпечнішим є рак шийки матки. За словами медиків, при цьому типі онкології в 95% випадків знаходять вірус папіломи людини близько 20 типів.

Рак шийки матки займає друге місце в структурі онкологічної захворюваності та смертності у молодих жінок.

Як свідчать міжнародні дані, захворюваність на рак шийки матки безумовно нижче в індустріально розвинених країнах, що свідчить про ефективність скринінгових програм, спрямованих на виявлення папіломавірусу людини і передракової патології шийки матки.

Одним із головних чинників, які можуть врятувати від раку шийки матки, є регулярний огляд і скринінг. Вчасно виявлений передраковий стан і початкові стадії онкології набагато легше піддаються лікуванню і не несуть усіх згубних наслідків.

Крім того, вже близько 10 років по всьому світу активно використовується вакцинація молодих жінок з метою профілактики та попередження вірусу папіломи людини. На сьогодні вона вважається найбільш ефективним методом запобігання ВПЛ.

Проводиться вакцинація у віці 11-13 років, до початку сексуального життя і лише в тому випадку, коли дівчинка не заражена папіломавірусом.

Як стверджує професор Надір Арбер, жінкам, у яких в житті є тільки один сексуальний партнер, робити щеплення від папіломавірусу людини необов’язково. Ризик захворювання ВПЛ у них — зведений до мінімуму. Надір Арбер — глава Центру профілактики онкологічних хвороб Першого медичного центру Тель-Авіва, глава підрозділу ізраїльської клініки, яке спеціалізується на профілактиці та ранньому виявленні раку.

Вірус папіломи людини — досить небезпечна інфекція, яка може призвести до онкології. Головний спосіб захисту від ВПЛ — наявність лише одного сексуального партнера. Регулярні огляди у гінеколога і вакцинація також сприяють захисту від вірусу папіломи людини.

БФ «КВІТНА» бажає всім залишатися здоровими!

Добавить комментарий