c587fd1094844d1908d39311622f06ac

Святкування Світлого Христового Воскресіння традиційно розпочинається зі святкового богослужіння, яке проходить у ніч на Великдень. Цьогоріч свято відзначається 2 травня.

Великоднє богослужіння розпочинається незадовго до опівночі. Священнослужителі одягнені в світлі святкові шати, а в повітрі розливається спів церковного хору. Все це створює неймовірну святкову атмосферу.
Хресний хід, який здійснюють у великодню ніч, — це хід церкви назустріч воскреслому Спасителеві. Він відбувається навколо храму за безперервного дзвоніння.

Цієї ночі священнослужителі святять паски, крашанки, писанки та інші продукти, вживання яких було заборонено впродовж посту. Таким чином церква благословляє вірян знову їсти скоромні страви, тобто непісні наїдки.

Особливості служби на Великдень в умовах карантину

Світле Христове Воскресіння парафіяни традиційно зустрічають у храмі. Однак пандемія коронавірусу внесла певні корективи не лише у побут українців, але і в їхнє духовне життя. Вже другий рік поспіль святкові богослужіння проводитимуться з урахуванням карантинних вимог. Також великодні служби будуть транслюватися онлайн.

Зокрема, не планується на Великдень 2021 року масових богослужінь. У більшості храмів святкові служби проходитимуть за зачиненими дверима або в присутності невеликої кількості вірян. Також обов’язковим є носіння захисних масок, на вулиці також — якщо неможливо дотримуватися соціальної дистанції.

За Великоднім святковим столом збирається вся родина. В першу чергу, за традицією, їдять писанки. Потім всі куштують по шматочку паски і ласують іншими стравами. Цьогоріч багато українських родин зберуться зі своєю сім’єю онлайн. Такі заходи дозволять вберегти здоров’я багатьом українцям.

 

Джерело: УНІАН

Добавить комментарий