name -    PosterMyWall (60)

Потрійний негативний рак молочної залози (TNBC) залишається одним із найскладніших для лікування, оскільки має високий ризик метастазування в печінку, легені, кістки і мозок. Через відмінності між раковими клітинами, складовими пухлини грудей, залишається незрозумілим, які клітини з найбільшою ймовірністю поширяться на інші життєво важливі органи.

У новому дослідженні, що фінансується NBCF, під керівництвом доктора Дельфін Меріно (Інститут онкологічних досліджень Олівії Ньютон-Джон) використовувалася технологія оптичного штрих-коду, щоб «намалювати картину» того, які клітини TNBC поширюються під час метастазування.

Під час дослідження була надана інформація про те, як ці ракові клітини потім адаптувалися до свого «нового житла» і взаємодіяли один із одним, щоб поширитися на вторинні органи.

«Одна з найбільших проблем у дослідженнях раку грудей — це виявлення різних ракових клітин у пухлині, здатних метастазивувати. Через це проблематично передбачити, у якого пацієнта може виникнути рецидив раку, а також знайти нові методи лікування, — вважає д-р Меріно. — У цьому дослідженні ми шукали гени, на які можна було б впливати певними ліками, щоб вбити агресивні клітини TNBC».

Щоб ідентифікувати гени у різних типах клітин, дослідники використовували флуоресцентні білки, отримані з медуз і морських анемон, щоб позначити окремі клітини TNBC одним із 31 різних кольорів. Цей метод називається LeGO і дозволяє вченим відстежувати рух клітин, взаємодії з іншими типами клітин, а також частоту їх розподілу і поширення.

Потім команда використовувала генетичне секвенування, щоб вивчити генетичні відмінності між раковими клітинами одного кольору, виявленими в первинній пухлині грудей та інших органах. Ці відмінності були значними і відкривали нові потенційні можливості лікування. Наприклад, дослідження показало: препарати, що використовуються для лікування аутоімунних захворювань, можуть руйнувати групи ракових клітин у легенях. Зменшення різноманітності та спілкування всередині груп ракових клітин призвело до їх загибелі та може стати ефективним лікуванням у майбутньому.

«Ми дуже вдячні пацієнтам, які пожертвували дорогоцінні зразки для досліджень раку, і сподіваємося, що деякі з цих результатів можна буде використовувати для пошуку кращих терапевтичних стратегій для пацієнтів з агресивними пухлинами грудей і метастазами», — впевнена д-р Меріно.

Це дослідження підтримали Австралійський національний фонд раку молочної залози, Фонд Сьюзан Г. Комен, Фонд раку Австралії, Фонд «Люби свою сестру» та Онкологічна рада Вікторії.

Джерело: National Breast Cancer Foundation

Добавить комментарий