Mothers Day Greeting Instagram Story -    PosterMyWall (1)

Проблеми зі здоров’ям, з якими стикаються жінки, залежать від віку, генетики та способу життя. Водночас, знаючи про найбільш характерні вікові захворювання, жінка може уникнути або суттєво зменшити їхній вплив на її здоров’я.

З якого віку у жінок починаються проблеми зі здоров’ям

Негаразди зі здоров’ям можуть виникнути у жінки в будь-який період життя. Багато проблем із сексуальним і репродуктивним здоров’ям виникають здебільшого у віці від 15 до 44 років. Але такі серйозні захворювання, як рак або хвороби серця, частіше розвиваються після 50 років.

Проблеми зі здоров’ям у підлітків

На щастя, серйозні проблеми зі здоров’ям у дівчат-підлітків виникають рідко. Найпоширеніші скарги підлітків стосуються менструації: ендометріоз і дисменорея.

У близько 50% дівчат-підлітків спостерігається болісна менструація (дисменоре), яка може супроводжуватися судомами, болем у попереку, нудотою, діареєю та пітливістю. Також у підлітків часто є нерегулярним цикл.

Проблеми зі здоров’ям у 20 років

Оскільки жінки стають більш сексуально активними у віці 20 років, сексуальне здоров’я та інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ) є головними проблемами для їхнього здоров’я. Половина всіх зареєстрованих ІПСШ припадає на людей віком від 15 до 24 років.

Аби знизити ризик зараження інфекціями під час статевого акту, лікарі радять використовувати презервативи, а також вакцинуватися від таких вірусів як, гепатит В та ВПЛ.

Проблеми зі здоров’ям у 30 років

Багато проблем зі здоров’ям у тридцятирічних жінок пов’язані з фертильністю та ускладненнями внаслідок вагітності й пологів. За оцінками медиків, одна з п’яти жінок віком від 30 до 39 років має проблеми із зачаттям, адже у цьому віці фертильність знижується. Також стани, пов’язані з вагітністю та пологами, включно з гестаційним діабетом і прееклампсією, можуть спричинити значні проблеми та призвести до смерті, якщо їх не лікувати негайно.

Щоб залишатися здоровою у дітородний період, потрібно вживати здорову їжу, виконувати фізичні вправи, контролювати стрес, дотримуватися режиму сну і мінімізувати вживання алкогольних напоїв. Також слід раз на півроку обстежуватися у гінеколога, щомісяця робити самоогляд молочних залоз, раз на рік відвідувати мамолога і щомісяця перевіряти наявність патологічних родимок або інших змін шкіри.

Проблеми зі здоров’ям у жінок 40 років

У жінок після 40 років починають з’являтися симптоми пременопаузи. Яєчники вивільняють менше яйцеклітин, рівень прогестерону та естрогену знижується, а менструальні цикли стають нерегулярними. Цей стан може тривати від двох до десяти років.

Зниження рівня гормонів яєчників викликає порушення менструального циклу, припливи, сухість піхви, порушення сну, біль під час статевого акту, безпліддя, збільшення ваги, емоційну напругу. В цей період такі проблеми зі здоров’ям, як діабет, гіпертонія, хвороби серця, ожиріння та безпліддя, можуть стати більш суттєвими.

Залишатися здоровою і бадьорою після 40 років допомагає збалансоване харчування та підтримання фізичної форми. Силові тренування сприяють зміцненню кісток та м’язів жінки, контролю ваги і зменшенню ризику розвитку остеопорозу.

Також важливо до звичних профілактичних обстежень додати мамографію і колоноскопію.

Проблеми зі здоров’ям у жінок після 50 років

У цьому віці жінки часто спостерігають гінекологічні симптоми, пов’язані з менопаузою, а саме: нетримання сечі, атрофія та сухість піхви, біль під час статевого акту (диспареунія). Частіше діагностуються онкологічні захворювання, остеопороз і діабет.

Рак є основною причиною смерті жінок старших 45 років, потім ідуть хвороби серця.

Дотримання здорового та активного способу життя з віком може допомогти жити довше. Лікарі радять щодня по 30 хвилин робити фізичні вправи і дотримуватися здорового харчування. Вчасно робити щеплення, а також не пропускати профілактичних оглядів і візитів до лікаря.

Коли ви знаєте, на що слід звернути увагу у певному віці, це допоможе вам зберегти здоров’я та уникнути/позбутися проблем, перш ніж вони стануть серйозними.

Джерело: SingleCare

Добавить комментарий