орпорп

Мастопатія – це проліферативні та регресивні зміни тканин в молочній залозі. Цей процес також називають кістозною хворобою. Основна причина хвороби – збій в гормональній регуляції. Перший етап мастопатії – дифузна форма (дрібні вузликові кульки пухлин розкидані по всій тканині молочної залози). Більшість жінок не звертають уваги, бо такі зміни є зовсім не значні. Часто такі незначні больові відчуття виникають у 75% жінок перед початком місячних.

Рак молочної залози (РМЗ) — це злоякісна пухлина молочної залози. Це форма раку, яка найчастіше зустрічається серед жінок віком після 40-ка років. Причини раку молочної залози достеменно не з’ясовані. Кожна жінка знаходиться у зоні ризику, проте якщо родичі хворіли на рак, або жінка не народжувала, або має зайву вагу, ризик захворіти на рак збільшується.

Отож, мастопатія та рак молочної залози – це дві абсолютно різні хвороби. Попри те, що мастопатію діагностують у 60-90% жінок, у яких внормований цикл місячних, ця хвороба може перетворитись у рак. Найменше в зоні ризику перебувають жінки , які народжували та годували малюка власним молоком. Причина в тому, що під час вагітності та пологів відбувається гормональна перебудова організму жінки.
БФ Квітна наголошує: «НЕ ЛЕГКОВАЖТЕ!». Мастопатія – доброякісне захворювання молочних залоз.  Якщо не лікуватися, доброякісне утворення може перетворитися у злоякісне. Лікуватися від раку дорожче фінансово, а головне шкідливо для всього організму (під час хіміотерапії знижується імунітет, слизова поверхня рота пошкоджується,  випадає волосся та інші наслідки — у всіх людей індивідуально).

Відрізнити рак першої стаді від найбільш поширеної форми мастопатії самостійно неможливо. Крім того, мастопатію можна переплутати з другою стадією раку. Оскільки, при самообстеженні жінка не може виявити першої стадії, тому що новоутворення дуже маленьке, то під час другої стадії раку, як і під час  мастопатії жінка відчуватиме дискомфорт, біль і маленькі вузликові тверді утворення. Якщо ви виявили хоч один із цих симптомів, негайно зверніться до лікаря.

Нагадуємо! Самообстежання необхідно проводити раз на місяць, раз на рік робити УЗД та мамографію за показанням. Дотримання цих простих правил збереже вам життя.

Добавить комментарий